українська російська англійська
Зараз відбувається перехід на адресність надання пільг, - Павло Розенко
06.02.2015 | 16:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Пільги будуть не просто для категорії людей, як це є зараз (коли неважливо, який дохід – 1000 грн. чи 100 тис. грн.), а саме для тих, хто їх потребує. Про це розповів Міністр соціальної політики Павло Розенко в інтерв’ю журналу «Кореспондент» (№ 5 від 06.02.2015).

Павло Розенко зазначив, що існують пільги, які роками не фінансувалися. Близько 100-150, як правило, фіктивних пільг, компенсацій, преференцій, які є в законодавстві, але ресурсів для них ніколи не було і не буде: «Це радянська система, коли людині не платили зарплату, а давали якусь пільгу. Саме від цих пільг, які ніколи не працювали, чинне законодавство потрібно очистити».

Щодо діючих пільг Міністр повідомив, що відбудеться перехід на адресність їх надання: «Перший крок ми вже зробили. З 1 липня пільги на оплату житлово-комунальних послуг будуть тільки у малозабезпечених громадян».

Окрім того, Павло Розенко роз’яснив, що людині необов’язково буде переоформлювати пільги. «Всі ті, у кого є пільги, є в нас у базі. Ми будемо самостійно обмінюватися даними з органами влади та отримувати інформацію про доходи людей, і пільга буде переоформлена автоматично», - зазначив Міністр.

Також Павло Розенко поінформував про те, що громадяни, які не потраплять у систему пільг, але яким буде важко сплачувати за житлово-комунальні послуги, будуть мати право на субсидію.

«Упевнений, що система субсидій буде набагато ефективніша, ніж будь-яка система підтримки. Навіть тим, у кого залишаться пільги, я б рекомендував користуватися субсидіями. Наприклад, у людини є пільга і вона сплачує 25% вартості послуг ЖКП. А якщо оформити субсидію, то в залежності від доходу людина буде платити 4-5% або 10-15%. Ця схема гнучка», - підкреслив Міністр.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"