українська російська англійська
Арсеній Яценюк у Берліні: Інвестиції в українську ГТС - шлях до формування нового енергетичного ринку Євросоюзу
08.01.2015 | 16:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

“Україна досягла успіху в подоланні корупції в енергетичному секторі. У нас немає більше компаній-посередників, немає більше мільярдів доларів, які витікали в кишені українських олігархів”, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції в Берліні за підсумками зустрічі з Федеральним Канцлером ФРН Ангелою Меркель в середу, 8 січня.

“Сьогодні Україна на прозорих і європейських умовах купує газ за відкритими контрактами в німецьких і європейських компаній”, - підкреслив Глава Уряду України.

Арсеній Яценюк нагадав, що “разом із Німеччиною і з персональною допомогою Канцлера Німеччини” була підписана тристороння угода про тимчасове постачання природного газу до України: “Також нами було здійснено заміну природного газу, який ми купували в РФ, на природній газ, який ми тепер отримуємо у країн-членів ЄС, і в тому числі від Німеччини”.

Глава Уряду також наголосив, що Україна прийняла низку дуже важливих рішень щодо реформи енергетичного сектору. Зокрема, ухвалено закон, за яким західні компанії мають право інвестувати в українську газотранспортну систему і купувати до 49% акцій ГТС. Арсеній Яценюк підкреслив важливість того, “щоби європейські компанії все таки інвестували в Україну”.

“Південний потік “помер”, а треба забезпечувати транзит газу до країн-членів Європейського Союзу, - підкреслив він.

“Україна в цьому році довела, що вона здатна гарантовано постачати природній газ до країн-членів ЄС. Задля як додаткових гарантій безпеки постачання, так і формування нового енергетичного ринку в Європейському Союзі, ми хотіли б, щоб наші західні партнери, в першу чергу Німечинна, взяли участь в інвестуванні в модернізацію і спільну експлуатацію найбільшої газотранспортної системи Європи - української ГТС”, - наголосив Арсеній Яценюк.

 

Фотогалерею можна переглянути тут

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
28 березня відбудеться церемонія Завершення 22-го Тижня Франкофонії в Україні
24 березня відбудеться засідання Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті
24 березня відбудеться круглий стіл «Власний газ для незалежності: як досягнути цілі»
24 березня - круглий стіл на тему «Актуальні питання вугільної галузі України: реформування, фінансування та безпека праці»
24 березня - брифінг заступника голови НАЗК Руслана Радецького “Тиждень до завершення е-декларування”
24 березня відбудеться прес-конференція "Всесвітній день боротьби з туберкульозом: нові ліки та нова надія для пацієнтів зі складними формами туберкульозу"
24 березня відбудеться сніданок-дискусія "Боротьба з домашнім насильством - крок вперед!"
24 березня - прес-тур до м. Дніпро "Тепло з альтернативних джерел енергії - крок до економічного розвитку регіонів України"