українська російська англійська
Арсеній Яценюк у Берліні: Інвестиції в українську ГТС - шлях до формування нового енергетичного ринку Євросоюзу
08.01.2015 | 16:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

“Україна досягла успіху в подоланні корупції в енергетичному секторі. У нас немає більше компаній-посередників, немає більше мільярдів доларів, які витікали в кишені українських олігархів”, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції в Берліні за підсумками зустрічі з Федеральним Канцлером ФРН Ангелою Меркель в середу, 8 січня.

“Сьогодні Україна на прозорих і європейських умовах купує газ за відкритими контрактами в німецьких і європейських компаній”, - підкреслив Глава Уряду України.

Арсеній Яценюк нагадав, що “разом із Німеччиною і з персональною допомогою Канцлера Німеччини” була підписана тристороння угода про тимчасове постачання природного газу до України: “Також нами було здійснено заміну природного газу, який ми купували в РФ, на природній газ, який ми тепер отримуємо у країн-членів ЄС, і в тому числі від Німеччини”.

Глава Уряду також наголосив, що Україна прийняла низку дуже важливих рішень щодо реформи енергетичного сектору. Зокрема, ухвалено закон, за яким західні компанії мають право інвестувати в українську газотранспортну систему і купувати до 49% акцій ГТС. Арсеній Яценюк підкреслив важливість того, “щоби європейські компанії все таки інвестували в Україну”.

“Південний потік “помер”, а треба забезпечувати транзит газу до країн-членів Європейського Союзу, - підкреслив він.

“Україна в цьому році довела, що вона здатна гарантовано постачати природній газ до країн-членів ЄС. Задля як додаткових гарантій безпеки постачання, так і формування нового енергетичного ринку в Європейському Союзі, ми хотіли б, щоб наші західні партнери, в першу чергу Німечинна, взяли участь в інвестуванні в модернізацію і спільну експлуатацію найбільшої газотранспортної системи Європи - української ГТС”, - наголосив Арсеній Яценюк.

 

Фотогалерею можна переглянути тут

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі