українська російська англійська
МЗС щодо схвалення Виконавчою Радою ЮНЕСКО резолюції "Моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)"
30.10.2014 | 17:44
Прес-служба Міністерства закордонних справ

30 жовтня 2014 року завершила роботу 195-та сесія Виконавчої ради ЮНЕСКО. У ході останнього пленарного засідання сесії було затверджено проекти резолюцій, попередньо схвалені відповідними галузевими комісіями.

Відтак, Виконавча рада остаточно затвердила прийняту 23 жовтня 2014 р. Комісією з питань програми та зовнішніх зносин резолюцію «Моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна).

Під час захисту українського проекту у рамках Комісії глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця наголосив на значенні резолюції, що базується на основоположних засадах міжнародного права. Очільник української делегації висловив впевненість, що схвалення цього документа матиме тривалий вплив на майбутнє ЮНЕСКО.

Член урядової делегації України, глава Меджлісу Кримсько-татарського народу Рефат Чубаров привернув увагу держав-членів ЮНЕСКО на численні порушення прав людини на півострові, зокрема у сферах освіти, культури, віросповідання та свободи самовираження, а також утиски корінного народу Криму.

Відповідно до схваленої резолюції, яка де-факто визнала приналежність Автономної Республіки Крим Україні, Генеральний директор Організації має представити доповідь за результатами здійсненого в АРК моніторингу у сферах компетенції ЮНЕСКО під час наступної 196-ї сесії Виконавчої ради.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
12 грудня відбудеться церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС