українська російська англійська
Арсеній Яценюк: На старій податковій базі Уряд не вноситиме проект бюджету-2015. ВР має ухвалити пакет економічних реформ
15.09.2014 | 16:57
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«На чинній податковій базі, без проведення податкової реформи, реформи єдиного соціального внеску і бюджетної реформи Уряд не буде подавати бюджет, адже це буде бюджет економічного падіння, а не стабілізації», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів України в понеділок, 15 вересня.

За словами Глави Уряду,  Кабінет Міністрів підготував два варіанти проектів Державного бюджету на 2015 рік.

Щодо законопроекту, який розроблений на чинній податковій базі, Арсеній Яценюк заявив, що після кількох засідань Уряду та робочих груп позиція всього складу Уряду наступна: «Без проведення податкової реформи, реформи єдиного соціального внеску і бюджетної реформи Уряд не буде подавати бюджет, адже це буде бюджет економічного падіння, а не стабілізації».

Він повідомив, що Міністерству фінансів України було дано доручення розробити «справжній пакет економічних реформ, які повинні стати фундаментом для прийняття нового якісного бюджету».

Прем’єр-міністр повідомив, що сьогодні Уряд розгляне цей пакет економічних реформ, який складається з кількох законопроектів: «нова редакція податкових змін, радикально нова система оподаткування єдиним соціальним внеском, зміни до Бюджетного кодексу». «Це є тією основою, щоби внести вже порахований четвертий документ – проект закону України про Державний бюджет на 2015 рік, який розрахований виключно на основі пакета економічних і соціальних реформ», - сказав він.

Серед змін, які пропонує Уряд України , - скорочення кількості податків з 22 до 9, приведення податку на прибуток до європейського стандарту, «коли він сплачуться не так, як хоче податковий інспектор, а так, як виписано в бухгалтерському обліку».

Уряд також пропонує зменшити з 41% до 15% єдиний соціальний внесок з заробітної плати, вищої за дві мінімальні зарплати.

Щодо малого та середнього бізнесу, за словами Арсенія Яценюка, «кожен, хто отримує доходи до 20 мільйонів гривень протягом року, повністю звільняється від всіх видів перевірок, і вдвічі скорочується ставка єдиного податку на малий бізнес».

Кабінет Міністрів також пропонує провести місцеву децентралізацію: «Просять регіони гроші - ми даємо ресурс на області. Це справжня бюджетна децентралізація, яка дасть можливість територіям краще працювати і більше заробляти».

«Всередині цих податкових змін є десятки додаткових новацій. У тому числі й по єдиному соціальному внеску. Ми відверто кажемо: якщо ми йдемо по шляху детінізації, якщо зменшуємо ставку податку, то ми збільшуємо відповідальність», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд готовий внести проект бюджету на новій  податковій базі, адже країна вимагає реформ. Він звернувся до Парламенту 16 вересня  ухвалити урядовий пакет економічних реформ: «Залежно від того, що Парламент проголосує, ми невідкладно вносимо закон України про Державний бюджет на новій податковій і бюджетній базі».

«За інших обставин подача бюджету на чинній базі є неприйнятною. Уряд не піде на те, щоби у зв’язку з падінням економіки майже на 7%, пов’язаним в першу чергу з війною, розв’язаною Росією проти України, - піти на падіння всіх соціальних витрат. Ми знайшли компенсатори, ми знаємо, як зробити цей бюджет стабільним бюджетом», - підкреслив Арсеній Яценюк.

«І саме для цього Парламент повинен завтра проголосувати пакет економічних, податкових і бюджетних реформ», - наголосив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк підкреслив, що новий бюджет-2015 повинен бути ухвалений чинною Верховною Радою України: «Часу немає».

Підбиваючи підсумок доповіді, Арсеній Яценюк підкреслив, що в Уряду було два варіанти: «Перший - нічого не міняти, в законсервованій податковій і бюджетній системі при падаючій економіці вносити бюджет, який є також падаючим. Ми на цю пропозицію не пристаємо».

«Наша обґрунтована і чітка вимога. Є пакет реформ, які необхідно зробити в соціальній, податковій і бюджетній сфері. Ми працювали над цим пакетом три місяці. Він готовий до прийняття», - наголосив Глава Уряду.

«Якщо в когось є щось більш ефективне – покажіть у Парламенті», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк зазначив, що незважаючи на те, що економіка падає, Уряд цього року не зменшив соціальних витрат: «Ми залишили їх на стабільному рівні». За його словами, якщо цей пакет реформ буде ухвалено, «буде невеличке, але збільшення - до 6%»: «Піде справа краще, зупиниться війна, підуть інвестиції – поміняємо бюджет. Уряд сповідує принцип чесності і реалізму, реформ і ефективності».

«Зараз слово за Парламентом, і ми чекаємо рішення українського Парламенту», - додав Арсеній Яценюк.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії