українська російська англійська
Арсеній Яценюк представив План дій "Відновлення України": Нова оборонна доктрина, проект "Стіна", статус партнера НАТО номер один для України
03.09.2014 | 14:48
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України розпочинає проект «Стіна» для будівництва реального кордону між Україною та Росією, виступає за нову оборонну доктрину України, в якій Росія має бути визнана державою-агресором, та надання Україні спеціального статусу особливого партнера НАТО номер один. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 3 вересня. Він представив План дій «Відновлення України».

«Війна закінчиться. Після війни завжди настає мир. Мир, за який нам потрібно боротися і який нам потрібно вибороти. І ми вже зараз повинні думати, що треба робити в країні, коли буде досягнуто цей мир, коли буде зупинена агресія».

Він зазначив, що не треба «придумувати велосипед і тим більше займатися реформістським популізмом». «План реформи країни готували сім років. Його підписав Президент і Прем'єр-міністр. Цей план реформи країни - Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Більш об'ємного і змістовного документа ніхто не придумає».

Щодо тактичних кроків, підкреслив Арсеній Яценюк, Уряд України поставив «кілька короткотермінових цілей для держави, невідкладних і негайних, які потрібні для країни і для того, щоби стабілізувати ситуацію.

Перша ціль, за словами Глави Уряду, - зупинити російську військову агресію і відновити суверенітет України. Друга – виконати Угоду з Європейським Союзом і ввести безвізовий режим між Україною та ЄС». Третя ціль – «після завершення війни - реабілітація і допомога учасникам АТО і відновлення Донбасу, на що підуть мільярди доларів і роки», - сказав Глава Уряду. Також серед пунктів Плану відновлення країни - децентралізація влади, нова система оподаткування, «удар по корупції і виграш війни з корупцією».

Ще один пункт Плану відновлення країни, за словами Арсенія Яценюка – «пройти зиму»: «Перезимувати з газом, з електроенергією, з харчуванням, теплом, водою».

Арсеній Яценюк підкреслив, що першою ціллю плану є подолання російської агресії. «На сході іде війна. Вона не є внутрішнім конфліктом України, вона розпочата і продовжується російським режимом. Спочатку Росія анексувала Крим, потім вона пішла далі і ввела свої регулярні війська на територію Східної України».

«Збройних Сил, коли Уряд прийшов до влади, не було як таких - ні регулярних військ, ні боєздатної техніки, ні Національної гвардії. За ці шість місяців ми відновили боєздатність української армії, створили Національну гвардію, втричі підняли фінансування, збільшили грошове забезпечення. І вся українська економіка сьогодні працює на армію, техніку, озброєння і на боротьбу з російськими бандитами і терористами», - сказав Глава Уряду.

Він нагадав, що українська сторона подала проти Російської Федерації позови, в тому числі до Європейського суду з прав людини. Загальна сума збитків тільки за попередніми даними становить понад 1 трильйон гривень. «Ми розпочали процедуру притягнення Росії до відповідальності в Міжнародному суді ООН за порушення Конвенції про боротьбу з тероризмом. Росія є державою-терористом, державою-агресором і буде нести відповідальність відповідно до норм міжнародного права».

Арсеній Яценюк наголосив, що Україні потрібна нова оборонна доктрина «з чітким визначенням, хто агресор і хто є загрозою»: «У новій оборонній доктрині Росія повинна бути визнана як держава-агресор, основна і єдина держава, яка загрожує територіальній цілісності і національній безпеці України».

«Мільярди, які ми відправляємо на армію, повинні оснастити армію новою технікою і повинні нарешті використовуватися оборонним відомством якомога швидше», - наголосив він.

«Ми розпочинаємо проект «Стіна» - будівництво реального державного кордону між Україною і Російською Федерацією», - повідомив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк також нагадав, що Уряд України схвалив законопроект про скасування позаблокового статусу України та відновлення курсу на євроатлантичну інтеграцію: «Цей закон повинен бути прийнятий Парламентом».

Окрім того, План передбачає запровадження санкції проти російських громадян і підприємств, які підтримують агресію Росії проти України. Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд схвалив законопроект про санкції, і цей проект закону був ухвалений Парламентом: «Зараз необхідне підписання даного закону і прийняття рішення про запровадження санкцій проти Росії».

План відновлення країни передбачає також подання нових позовів проти Російської Федерації «як держави-агресора з відшкодуванням всієї шкоди, яку Росія нанесла українській державі».

Напередодні саміту НАТО 4 вересня Арсеній Яценюк окремо наголосив, що ціль України – «отримання спеціального статусу між Україною і НАТО»: «Вважаємо, що НАТО має надати Україні спеціальний статус особливого партнера номер один».

«Сполучені Штати Америки, сподіваємось, нададуть статус ключового союзника США», - додав Глава Уряду.

Арсеній Яценюк зазначив, що найбільш правильним було б «прийняття рішення про членство України в НАТО, яке, зрозуміло, буде непросто проходити, в першу чергу серед країн-членів альянсу».

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі