українська російська англійська
Прем'єр-міністри України та Словаччини відкрили реверс газу зі Словаччини до України
02.09.2014 | 14:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У вівторок, 2 вересня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та Директор департаменту внутрішнього енергетичного ринку Європейської комісії Клаус-Дітер Борхардт запустили у промислову експлуатацію газогін «Вояни-Ужгород» у місті Вельке Капушани (Словаччина).

На урочистій церемонії відкриття газогону Арсеній Яценюк від імені Уряду України висловив вдячність Уряду Словаччини «за допомогу і реальну співпрацю в забезпеченні енергетичної безпеки»: «Ми стоїмо перед великими викликами, і енергетична безпека є одним із ключових».

«Завдяки відкриттю реверсу зі Словаччини і можливості для України придбавати газ у Європі, ми замістили 40% газу, який раніше купували в російської компанії «Газпром» на газ, який купуємо і транспортуємо з Європи», - наголосив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна «зробила багато вирішальних рішень щодо енергоефективності та забезпечення енергетичної безпеки країни».

Він нагадав, що Верховна Рада України ухвалила закон, який «дозволив виключно європейським і американським компаніям отримати частку в операторській компанії щодо управління і експлуатації української газотранспортної системи та українських сховищ»: «Від імені Уряду звертаюся до наших європейських друзів з тим, щоби країни-члени Європейського Союзу залучились до інвестицій в українську газотранспортну систему».

«Ми потребуємо єдності, єдиних підходів у політиці і економіці, єдиних підходів в енергетиці. І наша спільна робота на сто відсотків забезпечить гарантії як постачання, так і транзиту газу, якщо ми спільно будемо експлуатувати і модернізувати українську газотранспортну систему», - наголосив він.

Глава Уряду підкреслив, що Європа потребує нових енергетичних правил: «чесних, прозорих, чітких, які не дозволять створювати монополію на енергетичному ринку. Монополія – це шлях в нікуди, як в економіці, так і в енергетиці. Тому конкуренція, прозорість ринку і ефективність захисту нашої спільної з Європейським Союзом енергетичної безпеки – це єдино правильний шлях».

«Також наш шлях – диверсифікація енергопостачання. І сьогодні ми демонструємо реальність диверсифікації», - сказав він.

Окрім того, за словами Арсенія Яценюка, необхідно забезпечити енергоефективність: «Зменшення споживання і нові види паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі зелена енергетика, альтернативні джерела».

Арсеній Яценюк звернувся до Прем'єр-міністра Словаччини: «У нас із вами дуже великий обсяг спільної роботи». Глава Уряду висловив вдячність Європейській комісії: «Ще півроку тому мало хто сподівався, що ми спільними зусиллями зможемо придбавати з Європейського Союзу до 10 мільярдів кубічних метрів газу. Це дуже великий крок вперед».

«Ми подолали всі й політичні, і технічні труднощі, і продемонстрували – ми єдині. А якщо ми єдині, то ми сильні», - сказав Глава Уряду.

 

версія для друку
Анонси кабінету міністрів
28 лютого Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман проведе нараду з представниками металургійної промисловості
2 березня Віце-прем`єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе візьме участь у конференції "Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік"
1 березня за участю Міністра юстиції Павла Петренка відбудеться прес-конференція на тему "Реєстрація бізнесу он-лайн"
28 лютого - засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посад до Державного бюро розслідувань
28 лютого Державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць - на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України
28 лютого - публічний звіт Голови Держенергоефективності на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: результати 2016 року та плани на 2017 рік"
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого Володимир Омелян візьме участь у презентації верифікаційного звіту Ініціативи CoST Ukraine
28 лютого 2017 року о 10 год. 00 хв. відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
28 лютого Остап Семерак візьме участь у щорічному Українському енергетичному форумі
27 лютого Георгій Тука у прямих ефірах на 5 каналі, NewsOne, ICTV