українська російська англійська
У травні Україна отримає 3 млрд доларів від МВФ, 1 млрд від США і 1 млрд від ЄС - Арсеній Яценюк
01.05.2014 | 18:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Окрім 17 млрд доларів від МВФ на два роки, Україна відразу отримає 1 млрд доларів від США, 1,6 млрд євро від ЄС до кінця поточного року і 1,5 млрд доларів від Світового банку. Про це журналістам у четвер, 1 травня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Протягом травня ми отримуємо перший транш МВФ у розмірі 3 млрд доларів, 1 млрд від США і до одного млрд від ЄС», - сказав він.

Арсеній Яценюк повідомив, що частина цих коштів піде в золотовалютні резерви Національного банку України, інша частина – на стабілізацію макрофінансової ситуації в Україні, а також на те, «аби вчасно виплачувати заробітні плати і пенсії».

«Якби Україна не отримала кредит МВФ, не знаю, який би був курс національної валюти - 25, 35. Останні два місяці ми фактично зубами втримували ситуацію по виплаті зарплат, пенсій і валютний курс». – підкреслив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк зазначив, що для збалансування бюджету Уряд пішов на низку складних, але потрібних  рішень: «23 роки нічого не робили, і прийшлося за два місяці робити те, що необхідно, аби врятувати фінансову систему країни».

Зокрема, Глава Уряду назвав рішення щодо скорочення кількості державних службовців, скорочення міністерств, видатків державної служби і в цілому органів державної влади: «Це рішення про зміну порядку нарахування пенсій, в особливості для тих, хто мали надмірні пенсії більш як 10 тис грн. Це оподаткування багатих, введення додаткового оподатковування для великих компаній».

Окрім того, була прийнята низка складних рішень в енергетичному секторі, зокрема підвищення тарифів: «Тому що тарифи на газ в Україні на 40% менші, ніж в Росії. Це при тому, що Росія нам подвоїла рахунок за газ».

Арсеній Яценюк зазначив, що економіка може стабілізуватися протягом двох років і з 2016 року вийти «на стабільний потужний ріст».

Проте, наголосив Арсеній Яценюк, і зараз Уряд вживає багато заходів для того, щоб підтримати низку підприємств: «Ми почали програму кредитування аграрного сектору і зменшуємо їм відсоткові ставки, щоб посіяти і потім зібрати врожай».

«Ми почали жорстко контролювати ціни і на енергетичному ринку, зараз займаємось ліками. За місяць складно все охопити, але ситуація така, що потребує невідкладних сильних і часто жорстких кроків», - додав Глава Уряду.

Він підкреслив, що з огляду на «надзвичайно складну ситуацію» Уряд не пішов на кроки, які були здійснені в Греції чи Португалії – «наполовину скоротити всім заробітні плати, пенсії, закрити всі соціальні програми, не вдвічі, а втричі підвищити тарифи на ЖКГ та інші послуги, скоротити уряд і всю державну владу, міліцію, правоохоронну систему на 30%».

Однак Уряд, за словами Арсенія Яценюка, «вийшов на непросту, але прийнятну форму»: «Це рішення, від яких мало хто буде щасливий сьогодні. Але для того, щоб було завтра і щоб це завтра було успішним, треба пройти цей період часу».

версія для друку
Анонси
15 грудня в АМКУ обговорять питання розвитку конкуренції на ринках електричної енергії
11 грудня відбудеться благодійний захід "Рука допомоги" з метою підтримки дітей з родин політв'язнів у Криму
8 грудня Міністерство оборони України розпочинає курси підвищення медійної компетенції для українських журналістів з питань висвітлення проблематики АТО
8 грудня за ініціативи Ради експортерів та інвесторів при МЗС України та Комітету з електронних комунікацій Торгово-промислової палати вперше відбудуться дебати міжнародного експертного рівня
6 грудня – підписання Меморандуму щодо підготовки та запуску будівництва нового київського СІЗО та львівського СІЗО і лікарні
6 грудня відбудеться зустріч Володимира Омеляна з представниками міжнародних фінансових організацій, послами європейських країн, бізнес-середовищем
6 грудня відбудеться прес-конференція «ДФС: результати роботи у 2016 році»
6 грудня буде проведено конкурс (тестування, розв’язання ситуаційних завдань та співбесіда) на зайняття вакантних посад державних секретарів