українська російська англійська
Міністр внутрішніх справ України

АВАКОВ
Арсен Борисович

 

Народився 2 січня 1964 року в м. Баку (Азербайджан).

У 1988 році закінчив Національний технічний університет України «Харківський політехнічний інститут», спеціальність – «автоматизовані системи управління», інженер-системотехнік. Після закінчення ХПІ працював інженером у ВНДІВіВ (м. Харків).

У 1990 році заснував одне з перших в Україні акціонерних товариств – АТ «Інвестор», в якому обіймав посаду президента.

У 2002 році – член виконавчого комітету Харківської міської ради.

Під час виборчої президентської кампанії в Україні 2004 року був заступником керівника Харківського регіонального штабу кандидата в Президенти України В. Ющенка, першим заступником голови Харківського регіонального Комітету національного порятунку.

У березні 2005 року обраний до Ради партії Народний союз «Наша Україна», член Президії партії.

4 лютого 2005 року призначений на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації.

9 лютого 2010 року, протестуючи проти системних кроків В. Ющенка з підтримки В. Януковича на президентських виборах, подав у відставку з посади голови Харківської облдержадміністрації.

У квітні 2010 року вступив у партію «Батьківщина» і прийняв пропозицію Юлії Тимошенко очолити Харківську обласну організацію політичної партії ВО «Батьківщина» (Блок Юлії Тимошенко). Член Політради партії.

Депутат Харківської обласної ради V і VI скликань.

З вересня 2012 по грудень 2013 року перебував в Італії в політичній еміграції з причини кримінального переслідування з боку влади за опозиційну діяльність. Запит України до Інтерполу про екстрадицію був відхилений Римським апеляційним судом 18 жовтня 2012 р. У рішенні суду констатований політичний характер кримінального переслідування і зафіксовано факт вибіркового правосуддя в Україні.

2012 – 2014 роки – народний депутат України VII скликання. Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.

З 27 лютого 2014 року – Міністр внутрішніх справ України.

27 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України під головуванням Арсенія Яценюка склав повноваження перед новообраною на позачергових виборах народних депутатів України Верховною Радою VIII скликання.

2 грудня 2014 року  призначений на посаду Міністра внутрішніх справ України. 14 квітня 2016 року повторно призначений на посаду Міністра внутрішніх справ України.

Державний службовець 1-го рангу.

Заслужений економіст України.

Одружений, має сина.

 

Тел: (044) 253-37-26

e-mail: pramog@ukr.net

 

Декларація про доходи та видатки Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б.

 

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"