українська російська англійська
Уряд знайшов кошти, щоб третина українців не відчули підвищення цін через газову агресію Росії, - Арсеній Яценюк
05.04.2014 | 13:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Наші російські сусіди застосували проти України ще один вид агресії - газову агресію», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в суботу, 5 квітня.

Глава Уряду нагадав, що російський уряд «разом із частиною російського уряду, якою є компанія «Газпром», заявили про безпрецедентне збільшення ціни на природній газ для України, яка тепер сягає практично 500 доларів США».

Він підкреслив, що ця ціна – найвища в Європі: «І це є не економічна, а політична ціна».

«Росії не вдалось захопити Україну через військову агресію, і зараз реалізується план тиску і захоплення України через газову і економічну агресію», - підкреслив Глава Уряду.

Керівник НАК «Нафтогаз» України», нагадав Арсеній Яценюк, провів перемовини з «Газпромом» у Москві: «Вчора ми чітко і офіційно заявили нашу позицію - Україна готова далі купувати природній газ за ціною, яка існувала з початку поточного року – $268. Це прийнятна і збалансована ціна».

Глава Уряду наголосив, що жодних економічних підстав для росту цін на природній газ не існує: «Основний енергетичний продукт, нафта, знизилась в ціні на рівень $99, а саме до цього показника прив’язується в цілому вартість енергетичних продуктів у світі. Тому політичний тиск є неприйнятним і ціну в $500 ми не приймаємо».

«Ми готові провести всі розрахунки за попередньо поставлений газ і очікуємо офіційної відповіді від російської компанії «Газпром», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд усвідомлює, що як наступний крок Росія може обмежувати постачання природного газу до України. Глава Уряду звернувся до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана: «Ми повинні готувати два варіанти розвитку подій, у тому числі і той, коли Росія обмежує і закриває постачання природного газу на територію України».

«В таких сьогодні ми умовах. Але як би нам не було складно, це ми переживемо. Така плата за українську незалежність», - сказав він.

Водночас, наголосив Арсеній Яценюк, в умовах безпрецедентного підвищення цін на природній газ Уряду «вдалось продавати населенню України газ, який в чотири рази дешевший, ніж російська ціна». За його словами, це можливо завдяки тому, що в України ще є газ власного видобутку.

Окрім того, нинішня цінова політика на ринку, як підкреслив він, «змушує Уряд при підвищенні цін на енергоносії прийняти важливе рішення по компенсації людям, які можуть втратити через підвищення цін і тарифів».

«Ми суттєво переглянули модель субсидій і компенсацій, яка працювала в Україні до сьогоднішнього дня», - повідомив Арсеній Яценюк. Внаслідок цього кількість домогосподарств, які отримуватимуть субсидії, зросте з 1 млн до 4,5 млн.

«Загалом 30% населення України буде покрите безпрецедентною програмою компенсації. Це мільярдні кошти з державного бюджету. Але ми найшли ці гроші для того, щоб 30% українців не відчули підвищення цін на енергоносії і комунальні послуги. Навіть незважаючи на те, що Росія безпрецедентно підняла ціну на газ і фактично робить все для того, щоб знищити українську економіку і підірвати соціальну стабільність», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду також зазначив, що Кабінет Міністрів має декілька варіантів врегулювання ситуації  щодо ціни на газ: «Ми будемо застосовувати у правовідносинах з російським монополістом «Газпром» всі методи щодо врегулювання ситуації, в тому числі й міжнародно-правові».

 

версія для друку
Анонси кабінету міністрів
28 лютого Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман проведе нараду з представниками металургійної промисловості
2 березня Віце-прем`єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе візьме участь у конференції "Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік"
1 березня за участю Міністра юстиції Павла Петренка відбудеться прес-конференція на тему "Реєстрація бізнесу он-лайн"
28 лютого - засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посад до Державного бюро розслідувань
28 лютого Державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць - на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України
28 лютого - публічний звіт Голови Держенергоефективності на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: результати 2016 року та плани на 2017 рік"
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого Володимир Омелян візьме участь у презентації верифікаційного звіту Ініціативи CoST Ukraine
28 лютого 2017 року о 10 год. 00 хв. відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
28 лютого Остап Семерак візьме участь у щорічному Українському енергетичному форумі
27 лютого Георгій Тука у прямих ефірах на 5 каналі, NewsOne, ICTV