українська російська англійська
Тернопільщина на 110% забезпечена кондинційним насінням ярих
28.03.2014 | 15:27
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Для того, щоб забезпечити посівні площі якісним насіннєвим матеріалом Державна інспекція сільського господарства в Тернопільській області контролює якість насіння ярих культур під урожай 2014 року.

На 25 березня поточного року фахівцями Держсільгоспінспекції перевірено посівні якості та визнано кондиційним 15,7 тис. тонн насіння ярих зернових і зернобобових культур високих репродукцій при плані 14,25 тис. тонн, тобто 110% до запланованого. Із цієї кількості насіння ярої пшениці – 3,63 тис. тонн (104% до планової потреби), ярого ячменю – 9 тис. тонн (110 %), гороху – 1,57 тис. тонн (131%).

Наразі триває перевірка посівних якостей насіння гречки, кукурудзи, сої та інших культур ярого клину.

Господарства області закуповують насіння ярих культур, насіння яких у регіоні вирощується не достатньо або зовсім не вирощується. Це кукурудза, соняшник, соя, цукровий буряк, ярі зернові та зернобобові культури для сортооновлення і сортозаміни. Для підтвердження посівних якостей закупленого насіння фахівці Держсільгоспінспекції проводять його перевірки за зверненнями власників.

Важливим напрямом діяльності Держсільгоспінспекції є посилення державного контролю за безпечністю сільськогосподарської продукції. Для цього спеціалісти відомства при проведенні сертифікації насіння сої, кукурудзи та картоплі обов’язково відбирають проби на визначення вмісту генно-модифікованих організмів. Так, із відібраних 42 проб в акредитованих лабораторіях досліджено 34. У зразках генно-модифікованих організмів не виявлено.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка