українська російська англійська
С.Арбузов: Складні умови не повинні заважати економіці країни працювати
24.02.2014 | 14:44
Прес-служба в.о. Прем'єр-міністра

Сьогодні країна через політичні процеси опинилася у дуже складному економічному становищі. Тому завданням Уряду є забезпечення добробуту кожного громадянина та держави в цілому. Не дивлячись на ці обставини, кожне міністерство та відомство повинно продовжувати працювати та забезпечувати нормальну керованість задля безперервного функціонування систем забезпечення вітчизняних міст та інших населених пунктів.

Хочу запевнити громадськість у тому, що навіть перебуваючи на лікарняному, я намагаюсь керувати діяльністю поки що діючого Кабінету Міністрів, розуміючи які надскладні умови склалися в економіці країни після виснажливих політичних протистоянь. Треба визнати, що у зв’язку із тривалим політичним протистоянням, зараз кредитні рейтинги України впали до переддефолтних, інвестори втратили зацікавленість до вітчизняного бізнесу та зайняли вичікувальну позицію. Через непросту ситуацію знизилися показники надходжень до бюджету, а також курс національної валюти. Тому саме зараз важливо об’єднати зусилля задля того, щоб стабілізувати економіку. Інакше країна може опинитися в умовах, коли зупиняться підприємства, громадяни перестануть отримувати заробітну плату, казна спорожніє, у держави не буде засобів для виконання навіть мінімального пакету соціальних програм.

При цьому виконання соціальних програм можна назвати пріоритетом, адже незважаючи на політичну кризу, Уряду, завдяки злагодженим діям окремих міністерств, до останнього вдавалося забезпечувати своєчасне надходження пенсій, стипендій та інших виплат. Цю практику має бути продовжено, не залежно від того, яку виконавчу владу держава отримає невдовзі.

Крім того, демонстрація правонаступництва важлива для продовження діалогу із нашими зовнішніми партнерами. Насамперед, мова йде про Міжнародний валютний Фонд. Йдеться також про реалізацію домовленостей, досягнутих минулого року із Російською Федерацією та Китаєм. Адже економіка країни потребує інвестицій. Тих інвестицій, які вже фактично погоджені з цими партнерами, тому треба продовжити процедуру отримання обіцяних фінансів.

Безумовно, в демократичній країні завжди є опозиція. І увесь наш досвід ми готові використати як в коаліційному Уряді, так і в пропозиціях фахівців діючого наразі уряду щодо питань стабілізації фінансових і економічних процесів, недопущення подальших провалів і призупинення негативних тенденцій в економіці і соціальній сфері країни. Впродовж багатьох років особисто я поза всякою політикою займався виключно економічними питаннями, починаючи з керування Національним банком, закінчуючи підготовкою та погодженням євроінтеграційних угод та тимчасовим очолюванням Уряду. Переконаний у тому, що цей досвід може бути використаний на користь Україні. Дякую за можливу довіру.

Впевнений, що об’єднавши зусилля, ми зможемо стабілізувати економіку та вийти із кризи в країні.

 

 

версія для друку
Анонси кабінету міністрів
28 лютого Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман проведе нараду з представниками металургійної промисловості
2 березня Віце-прем`єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе візьме участь у конференції "Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік"
1 березня за участю Міністра юстиції Павла Петренка відбудеться прес-конференція на тему "Реєстрація бізнесу он-лайн"
28 лютого - засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посад до Державного бюро розслідувань
28 лютого Державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць - на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України
28 лютого - публічний звіт Голови Держенергоефективності на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: результати 2016 року та плани на 2017 рік"
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого Володимир Омелян візьме участь у презентації верифікаційного звіту Ініціативи CoST Ukraine
28 лютого 2017 року о 10 год. 00 хв. відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
28 лютого Остап Семерак візьме участь у щорічному Українському енергетичному форумі
27 лютого Георгій Тука у прямих ефірах на 5 каналі, NewsOne, ICTV