українська російська англійська
Л.Кожара виступив на міжнародній конференції "Роль міжнародних організацій у національній безпеці України"
17.09.2013 | 16:15
Прес-служба Міністерства закордонних справ

17 вересня 2013 року в Києві у Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України розпочала роботу Міжнародна конференція „Роль міжнародних організацій у національній безпеці України”, що організована Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова спільно з Офісом зв`язку НАТО в Україні та Дипломатичною академією України під патронатом Міністерства закордонних справ України, а також за підтримки посольств Норвегії, Польщі, Швейцарії та Міністерства оборони Естонії.

Конференція присвячена обговоренню стану та ефективності функціонування глобальної і регіональної систем безпеки, існуючих форматів міжнародного співробітництва, а також шляхів поглиблення співпраці між Україною і міжнародними організаціями для посилення регіональної безпеки.

На відкритті конференції виступив Міністр закордонних справ України, Діючий голова ОБСЄ Леонід Кожара, який наголосив на особливій ролі  міжнародних організацій у сучасний період становлення нового світоустрою. У своєму виступі Леонід Кожара відзначив активні зусилля нашої держави у галузі зміцнення довіри між різними гравцями на світовій арені, врегулювання заморожених конфліктів, посилення інституційної спроможності ОБСЄ, що є одними із пріоритетів Головування України в цій Організації. Л.Кожара окреслив вагомий внесок України у міжнародні миротворчі зусилля під егідою ООН та інших безпекових структур. Глава українського зовнішньополітичного відомства відзначив важливе значення лібералізації торговельних режимів та зближення стандартів у цій сфері для зміцнення міжнародної безпеки.

Міністр приділив особливу увагу питанню підготовки до укладення у Вільнюсі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію стане важливим чинником безпеки у східноєвропейському регіоні, а в майбутньому сприятиме гармонізації відносин між Європейським Союзом, Україною та Росією», - наголосив Л.Кожара.

У роботі Конференції беруть участь представники міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ, OОН, НАТО, ЄС, Ради Європи, Енергетичного співтовариства, Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, глави дипломатичних місій Австрії, Бельгії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Росії, Польщі, Швейцарії, Швеції, співробітники посольств Великобританії, Литви, Естонії, КНР, Словенії, Туреччини, представники законодавчої та виконавчої влади України, провідні експерти вітчизняних та зарубіжних аналітичних центрів, представники ЗМІ.

версія для друку