українська російська англійська
До 1025-річчя Хрещення Русі у Києві відкриється виставка "Скарби Святих Лавр України"
08.07.2013 | 11:01
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа КУЛЬТУРИ

8 липня о 15.00 у Музеї історії Києва відкриється виставка «Скарби Святих Лавр України», присвячена 1025-річчю Хрещення Русі.

На виставці представлено унікальні предмети трьох Лавр України: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Успенської Свято гірської Лаври. Ці монастирі є найбільшими духовними центрами України. Їх історія відбиває розвиток православної монастирської культури у центральному, західному та східному регіонах України. Сьогодні вони відомі на весь світ і продовжують розвиватися та укріплюватися, виконуючи свою духовну місію.

Експонати виставки, серед яких ікони, церковні книги, хрести-енколпіони, шати для ікон, потирі, кахлі, літографії, сувенірна продукція, висвітлюють загальну сутність і велич цих духовних осередків та особливості кожного храму та розповідають про життя трьох найбільших в Україні святинь через їх духовну діяльність.

Виставка «Скарби Святих Лавр України», приурочена до 1025-ліття Хрещення Київської Русі, триватиме до 15 серпня у Музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).

 

Довідково:

Хрещення Русі в 988 році ознаменувалося зведенням на руській землі храмів, а з XI століття - і монастирів, перші з яких виникли в Києві. Вони були центрами культурного життя, освіти, видавничої справи, іконописання, сприяли розвитку архітектури.

Лавра – назва деяких найбільших чоловічих православних монастирів, як правило, підпорядкованих безпосередньо патріарху. Також лаврами можуть називатись католичні монастирі східних традицій, перш за все уніатські.

В Україні статус лаври мають три монастирі: Києво-Печерська Лавра (з 1598р. або 1688р., Київ), Почаєво-Успенська лавра (- 1833р., Почаїв), Успенська Святогорська лавра (з 2004р., Святогорськ).

У Росії статус лаври мають два монастирі: Троїце-Сергієва Лавра (з 1744р., Сергієв Посад), Олександро-Невська лавра (1797р., Санкт-Петербург).

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"