українська російська англійська
М.Присяжнюк: Урожай зернових перевищить минулорічний на 18%
05.07.2013 | 13:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ І ПРОДОВОЛЬСТВА

Цьогорічний урожай стане одним із рекордних за роки незалежності. За попередніми прогнозами, вітчизняні аграрії зберуть до 54 мільйонів тонн зерна, що на 18% більше, ніж минулого року. Про це під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді 5 липня повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У цьому році обсяги врожаю будуть більші, ніж середні за останні 5 років. На сьогодні Мінагрополітики прогнозує, що врожай становитиме 54 мільйона тонн, що на 18% більше, ніж у минулому році. Зокрема, вітчизняні аграрії зберуть до 20 мільйонів тонн пшениці, що перевищує минулорічний урожай більш ніж на 23%. Урожай жита становитиме близько 600 тисяч тонн, чого достатньо для забезпечення внутрішніх потреб країни», − зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, такий високий урожай буде зібрано завдяки збереженню озимих у хорошому стані, розширенню посівних площ під кукурудзу, збільшенню кількості міндобрив, а також дотримання техніки захисту рослин. Для того ж, щоб жнива завершилися в оптимальні строки, на поля вийдуть понад 56 тисяч зернозбиральних комбайнів. Також за потреби Уряд готовий вивести додаткову техніку в регіони.

«У збиранні зернових задіяно понад 56 тисяч зернозбиральних комбайнів. По мірі збирання врожаю зернозбиральна техніка із південних регіонів буде поступово переміщуватися у центральні та північні, що дасть змогу зібрати врожай вчасно і з найменшими втратами. Водночас, ми розуміємо, що з нарощенням виробництва зерна нам необхідно збільшити парк зернозбиральної техніки. В межах Програми активізації розвитку економіки у цьому напрямку відпрацьовується п’ять інвестиційних проектів», − зауважив Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, раніше в Мінагрополітики повідомляли, що під час жнив практично цілодобово працює міжвідомчий штаб з питань координації збиральних робіт. Відповідні штаби також працюють у регіонах. А з понеділка 8 липня Міністр Микола Присяжнюк розпочне робочі поїздки до регіонів, щоб особисто контролювати хід збиральної кампанії.

 

 

версія для друку
Анонси
11 грудня Лілія Гриневич візьме участь у презентації освітньої інтернет-платформи BeSmart
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
11 грудня - презентація проекту науково-практичного коментаря до Закону України "Про державну службу"
11-12 грудня в Києві відбудеться Українсько-польський форум "Неформальна освіта по роботі з молоддю"