українська російська англійська
Вперше за кілька десятиліть в Україні стабілізувалися показники захворюваності та смертності від серцево-судинної патології
04.07.2013 | 17:10
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Глобальні та регіональні ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, спрямовані на посилення контролю над захворюваністю на неінфекційні хвороби, отримують максимальну підтримку в Україні. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, виступаючи на Конференції ВООЗ з питань харчування та неінфекційних захворювань, яка проходить цими днями у Відні.

При цьому Міністр зауважила, що в Україні, як і в більшості європейських країн, поширеність хронічних неінфекційних захворювань є серйозною проблемою громадського здоров'я, яка негативно позначається на медико-демографічній ситуації, обумовлює значні рівні захворюваності, інвалідності, смертності, позначається на якості і тривалості життя.

Конкретні кроки, рекомендовані ВООЗ у Плані дій з реалізації Європейської стратегії профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, закладені в Державну соціальну програму «Здоров'я-2020: Український вимір», в основу якої покладено нову європейську політику охорони здоров'я «Здоров'я 2020», повідомила Раїса Богатирьова. Вона висловила вдячність Європейському бюро ВООЗ і безпосередньо співробітникам програми з неінфекційних захворювань (НИЗ) за допомогу, надану в розробці проекту Українського плану дій з НИЗ.

«До Плану увійшли найбільш провідні практики ВООЗ щодо факторів ризику неінфекційних захворювань, такі як заходи оподаткування та регулювання маркетингу для скорочення рівнів споживання алкоголю і тютюну, заходи щодо зниження споживання солі і видаленню трансжирів з харчових продуктів», - зауважила керівник МОЗ України. Важливими складовими плану, додала вона, є проведення інформаційних кампаній та навчання працівників охорони здоров'я, особливо фахівців первинної медико-санітарної допомоги.

За словами Раїси Богатирьової, найближчим часом планується початок імплементації Плану у співпраці з Європейським бюро ВООЗ та країновим офісом в Україні, а також за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва і можливим залученням міжнародної донорської підтримки. План передбачає широке міжсекторальне співробітництво, до якого буде залучено низку міністерств (фінансів, економіки, освіти, молоді та спорту, соціальної політики), науково-дослідні та академічні установи, громадські організації.

Незважаючи на більш високий рівень захворюваності циркуляторними порушеннями в Україні в порівнянні з країнами Європейського союзу, вперше за кілька десятиліть ми спостерігаємо стабілізацію показників захворюваності та смертності від серцево-судинної патології, звернула увагу Міністр охорони здоров'я України. Це, на її переконання, є, окрім іншого, результатом послідовного та повного виконання Україною зобов'язань, взятих нашою країною при підписанні рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну.

Міністр також поінформувала учасників конференції про те, що сьогодні в Україні відбувається підготовка до формування законодавства, яке регулює процеси комерційного просування харчових продуктів, підданих технологічній обробці, проблему вмісту у харчових продуктах «прихованих» цукрів, солі та надлишкових насичених жирів, оподаткування та маркетинг алкогольної та тютюнової продукції. «Найважливішим напрямком роботи для нас є також зміцнення ланки первинної медико-санітарної допомоги, як надійного авангарду у виявленні та усуненні перших симптомів та факторів ризику неінфекційних захворювань, - сказала керівник МОЗ України.

Вона наголосила, що Україна підтримує План дій в галузі харчових продуктів і харчування для Європейського регіону ВООЗ на 2014-2020 років і докладе максимальних зусиль для реалізації його положень, актуальних для нашої держави, на національному рівні.

версія для друку