українська російська англійська
Вперше за кілька десятиліть в Україні стабілізувалися показники захворюваності та смертності від серцево-судинної патології
04.07.2013 | 17:10
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Глобальні та регіональні ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, спрямовані на посилення контролю над захворюваністю на неінфекційні хвороби, отримують максимальну підтримку в Україні. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, виступаючи на Конференції ВООЗ з питань харчування та неінфекційних захворювань, яка проходить цими днями у Відні.

При цьому Міністр зауважила, що в Україні, як і в більшості європейських країн, поширеність хронічних неінфекційних захворювань є серйозною проблемою громадського здоров'я, яка негативно позначається на медико-демографічній ситуації, обумовлює значні рівні захворюваності, інвалідності, смертності, позначається на якості і тривалості життя.

Конкретні кроки, рекомендовані ВООЗ у Плані дій з реалізації Європейської стратегії профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, закладені в Державну соціальну програму «Здоров'я-2020: Український вимір», в основу якої покладено нову європейську політику охорони здоров'я «Здоров'я 2020», повідомила Раїса Богатирьова. Вона висловила вдячність Європейському бюро ВООЗ і безпосередньо співробітникам програми з неінфекційних захворювань (НИЗ) за допомогу, надану в розробці проекту Українського плану дій з НИЗ.

«До Плану увійшли найбільш провідні практики ВООЗ щодо факторів ризику неінфекційних захворювань, такі як заходи оподаткування та регулювання маркетингу для скорочення рівнів споживання алкоголю і тютюну, заходи щодо зниження споживання солі і видаленню трансжирів з харчових продуктів», - зауважила керівник МОЗ України. Важливими складовими плану, додала вона, є проведення інформаційних кампаній та навчання працівників охорони здоров'я, особливо фахівців первинної медико-санітарної допомоги.

За словами Раїси Богатирьової, найближчим часом планується початок імплементації Плану у співпраці з Європейським бюро ВООЗ та країновим офісом в Україні, а також за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва і можливим залученням міжнародної донорської підтримки. План передбачає широке міжсекторальне співробітництво, до якого буде залучено низку міністерств (фінансів, економіки, освіти, молоді та спорту, соціальної політики), науково-дослідні та академічні установи, громадські організації.

Незважаючи на більш високий рівень захворюваності циркуляторними порушеннями в Україні в порівнянні з країнами Європейського союзу, вперше за кілька десятиліть ми спостерігаємо стабілізацію показників захворюваності та смертності від серцево-судинної патології, звернула увагу Міністр охорони здоров'я України. Це, на її переконання, є, окрім іншого, результатом послідовного та повного виконання Україною зобов'язань, взятих нашою країною при підписанні рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну.

Міністр також поінформувала учасників конференції про те, що сьогодні в Україні відбувається підготовка до формування законодавства, яке регулює процеси комерційного просування харчових продуктів, підданих технологічній обробці, проблему вмісту у харчових продуктах «прихованих» цукрів, солі та надлишкових насичених жирів, оподаткування та маркетинг алкогольної та тютюнової продукції. «Найважливішим напрямком роботи для нас є також зміцнення ланки первинної медико-санітарної допомоги, як надійного авангарду у виявленні та усуненні перших симптомів та факторів ризику неінфекційних захворювань, - сказала керівник МОЗ України.

Вона наголосила, що Україна підтримує План дій в галузі харчових продуктів і харчування для Європейського регіону ВООЗ на 2014-2020 років і докладе максимальних зусиль для реалізації його положень, актуальних для нашої держави, на національному рівні.

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"