українська російська англійська
Р.Богатирьова: Державна політика у сфері охорони здоров'я відповідає міжнародними принципами та рекомендаціями ВООЗ
21.05.2013 | 18:08
Прес-служба Міністерства охорони здоров'

Україна як незалежна держава активно спрямовує свої дії на інтеграцію у світове співтовариство. Це є основою розвитку всіх сфер життєдіяльності нашої країни. Відтак формування державної політики у сфері охорони здоров'я в Україні здійснюється у відповідності з міжнародними стратегіями, принципами та рекомендаціями ВООЗ. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова у своєму виступі на засіданні 66-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, яка 20-22 травня проходить у Женеві (Швейцарія).

Приєднавшись до Декларації Тисячоліття ООН, Україна визначила охорону здоров'я пріоритетом своєї соціальної політики та здійснює цілеспрямовані заходи для підвищення ефективності системи охорони здоров'я, зауважила Раїса Богатирьова, додавши, що, виконуючи програму реформ Президента України Віктора Януковича, наша країна послідовно здійснює якісну модернізацію медичної сфери.

«Нам ще належить пройти довгий шлях, але вже сьогодні ми можемо відзначити відчутні успіхи, які вдалося досягти у сфері охорони материнства і дитинства, боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Хочу сказати, що Україна готова ділитися своїм досвідом у цих питаннях з іншими країнами-членами ВООЗ», – зазначила Міністр.

Одним із найголовніших завдань держави, за словами Раїси Богатирьової, є забезпечення довгострокової політики формування сприятливого середовища для збереження здоров'я, підвищення якості та тривалості життя громадян.

«Рішення завдань у сфері охорони здоров’я, поставлених на національному рівні, ми бачимо в послідовному здійсненні загальнодержавної програми «Здоров'я 2020 - український вимір». Програма передбачає здійснення профілактичних заходів щодо зниження рівня інфекційних хвороб, зокрема шляхом реалізації стратегій, запропонованих Глобальним самітом з проблем вакцинації. Також вона спрямована на зниження захворюваності та смертності від неінфекційних хвороб, у першу чергу серцево-судинних і онкологічних», - повідомила керівник МОЗ України.

Говорячи про питання, яким українська влада приділяє особливу увагу, Раїса Богатирьова  віднесла до них усунення негативного впливу соціальних чинників здоров'я, забезпечення рівного доступу всіх груп населення до медичної допомоги, забезпечення фінансової стійкості системи охорони здоров'я та її прозорості для суспільства, створення умов для збереження здоров'я здорових і формування відповідального ставлення громадян до свого здоров'я.

Для розв’язання всіх цих проблем необхідні якісні зміни у інституціональній базі охорони здоров'я України, підкреслила Міністр, і перш за все – створення сучасної системи громадського здоров'я, як основи відповідальності держави за реалізацію конституційних гарантій громадян.

Як вже повідомлялося, Міністра охорони здоров'я України Раїсу Богатирьову, яка бере участь у 66-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, що проходить в Женеві, обрано віце-президентом Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я від європейського регіону. Перебуваючи у Женеві, керівник МОЗ відвідала штаб-квартиру Всесвітньої організації охорони здоров’я, де в неї відбулася зустріч з Генеральним директором ВООЗ Маргарет Чен, провела переговори з Регіональним директором Європейського бюро ВООЗ Жужанною Якаб, заступником виконавчого директора Об`єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) Луізом Луресом та з керівниками відомств охорони здоров’я низки європейських країн. Також Раїса Богатирьова зустрілася з Виконавчим директором Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Майклом Дайблом.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі