українська російська англійська
Р.Богатирьова: Державна політика у сфері охорони здоров'я відповідає міжнародними принципами та рекомендаціями ВООЗ
21.05.2013 | 18:08
Прес-служба Міністерства охорони здоров'

Україна як незалежна держава активно спрямовує свої дії на інтеграцію у світове співтовариство. Це є основою розвитку всіх сфер життєдіяльності нашої країни. Відтак формування державної політики у сфері охорони здоров'я в Україні здійснюється у відповідності з міжнародними стратегіями, принципами та рекомендаціями ВООЗ. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова у своєму виступі на засіданні 66-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, яка 20-22 травня проходить у Женеві (Швейцарія).

Приєднавшись до Декларації Тисячоліття ООН, Україна визначила охорону здоров'я пріоритетом своєї соціальної політики та здійснює цілеспрямовані заходи для підвищення ефективності системи охорони здоров'я, зауважила Раїса Богатирьова, додавши, що, виконуючи програму реформ Президента України Віктора Януковича, наша країна послідовно здійснює якісну модернізацію медичної сфери.

«Нам ще належить пройти довгий шлях, але вже сьогодні ми можемо відзначити відчутні успіхи, які вдалося досягти у сфері охорони материнства і дитинства, боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Хочу сказати, що Україна готова ділитися своїм досвідом у цих питаннях з іншими країнами-членами ВООЗ», – зазначила Міністр.

Одним із найголовніших завдань держави, за словами Раїси Богатирьової, є забезпечення довгострокової політики формування сприятливого середовища для збереження здоров'я, підвищення якості та тривалості життя громадян.

«Рішення завдань у сфері охорони здоров’я, поставлених на національному рівні, ми бачимо в послідовному здійсненні загальнодержавної програми «Здоров'я 2020 - український вимір». Програма передбачає здійснення профілактичних заходів щодо зниження рівня інфекційних хвороб, зокрема шляхом реалізації стратегій, запропонованих Глобальним самітом з проблем вакцинації. Також вона спрямована на зниження захворюваності та смертності від неінфекційних хвороб, у першу чергу серцево-судинних і онкологічних», - повідомила керівник МОЗ України.

Говорячи про питання, яким українська влада приділяє особливу увагу, Раїса Богатирьова  віднесла до них усунення негативного впливу соціальних чинників здоров'я, забезпечення рівного доступу всіх груп населення до медичної допомоги, забезпечення фінансової стійкості системи охорони здоров'я та її прозорості для суспільства, створення умов для збереження здоров'я здорових і формування відповідального ставлення громадян до свого здоров'я.

Для розв’язання всіх цих проблем необхідні якісні зміни у інституціональній базі охорони здоров'я України, підкреслила Міністр, і перш за все – створення сучасної системи громадського здоров'я, як основи відповідальності держави за реалізацію конституційних гарантій громадян.

Як вже повідомлялося, Міністра охорони здоров'я України Раїсу Богатирьову, яка бере участь у 66-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, що проходить в Женеві, обрано віце-президентом Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я від європейського регіону. Перебуваючи у Женеві, керівник МОЗ відвідала штаб-квартиру Всесвітньої організації охорони здоров’я, де в неї відбулася зустріч з Генеральним директором ВООЗ Маргарет Чен, провела переговори з Регіональним директором Європейського бюро ВООЗ Жужанною Якаб, заступником виконавчого директора Об`єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) Луізом Луресом та з керівниками відомств охорони здоров’я низки європейських країн. Також Раїса Богатирьова зустрілася з Виконавчим директором Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Майклом Дайблом.

 

версія для друку
Анонси
9 жовтня відбудеться церемонія вручення перших спеціальних звань особовому складу Управління патрульної служби у м. Київ
12 жовтня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції
12 жовтня відбудеться круглий стіл на тему "Реформа держкомпаній в Україні: актуальні питання корпоративного управління"
10 жовтня на базі прикордонного підрозділу учні Києва візьмуть участь у військо-патріотичному заході "Я - патріот України"
9 жовтня відбудеться презентація за участю героїв АТО другого видання книги "Вклоняємось доземно українському солдату"
9 жовтня Олексій Павленко у Одесі візьме участь у форумі "Black Sea Economic Forum 2015"
9 жовтня Олексій Павленко візьме участь в інвестиційному форумі на Миколаївщині
9 жовтня Програма розвитку ООН та Міністерство молоді та спорту запускають веб-портал професійного орієнтування MyCareer.org.ua
9 жовтня відбудеться урочистий семінар «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні»
9 жовтня в Ірпінському госпіталі канадські спеціалісти проведуть майстер-класи з медичної, фізичної та психологічної реабілітації бійців АТО
8-9 жовтня у Дніпропетровську відбудеться Всеукраїнський форум "Зелена економіка та енергоефективність"