українська російська англійська
Обговорено досвід виконання законодавства про доступ до публічної інформації
05.04.2013 | 11:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів провів семінар з актуальних питань виконання органами державної влади законодавства про доступ до публічної інформації для працівників Вінницької, Житомирської, Київської, Рівненської, Черкаської, Чернігівської обласних, Київської міської та районних у м. Києві держадміністрацій, а також працівників відповідних територіальних органів МВС, Міністерства доходів і зборів, Держфінінспекції та Пенсійного фонду.

Серед доповідачів були співробітники Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, Секретаріату Кабінету Міністрів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Держкомтелерадіо, представники громадських організацій,  а також медіа експерти та науковці.

Семінар проведено в рамках реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Керівник Управління забезпечення доступу до публічної інформації Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Роксолана Стадник наголосила, що проведення семінарів допомагає  вирішити проблемні питання, які виникають в органах виконавчої влади під час реалізації основних положень законодавства про доступ до інформації.

За словами Роксолани Стадник, звертає на себе увагу зміна найпоширенішого каналу надходження запитів на інформацію до органів виконавчої влади. Спершу більшість запитів органи влади отримували звичайною поштою, тоді як за останній період електронна пошта стала найпоширенішим каналом надходження запитів. Тобто запитувачі все частіше користуються спрощеними механізмами отримання відповідей, які гарантовано законодавством.

Керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско зазначив, що передбачений законодавством про доступ до публічної інформації механізм спілкування між державою та громадянином є більш сучасним та оперативним порівняно з іншими законами.

Директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран озвучив моніторинг виконання законодавства про доступ до інформації на місцевому рівні, а також основні порушення, які виникають при наданні відповідей.  

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних Олександр Павліченко поінформував, що задля реалізації стратегічних напрямків покращення стану забезпечення права на доступ до інформації в Україні налагоджується співпраця з київськими та регіональними правозахисними організаціями, а також з міжнародними урядовими організаціями. При представникові Уповноваженого функціонує експертна рада з питань свободи інформації та захисту персональних даних, яка складається з незалежних експертів та представників громадських організацій у сфері медіа-права. 

Під час заходу представниками громадськості, медіа експертами, науковцями Оксаною Нестеренко, Дмитром Котляром, Романом Головенком надано роз’яснення щодо порядку віднесення інформації до категорії інформації з обмеженим доступом, захисту персональних даних в контексті доступу до публічної інформації та стягнення плати за надання копій документів за запитами на інформацію тощо.

Учасники семінару поділились досвідом налагодження роботи по забезпеченню доступу до інформації місцевими органами виконавчої влади.

Наступні семінари будуть проведені протягом квітня – травня цього року у мм. Дніпропетровську, Харкові, Львові та Одесі.

Зазначені семінари проводяться за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Програма сприяння парламенту ІІ (Програма розвитку законотворчої політики)».

 

 

версія для друку
Анонси
24 листопада в Украерорусі презентують новий сучасний диспетчерський тренажер
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
23 листопада відбудеться конференція "Україна на шляху децентралізації освіти", в якій візьме участь Лілія Гриневич
23 листопада в МОН відбудеться круглий стіл "Перспективи поширення програми "Спорт заради розвитку" в Україні"
23 листопада брифінг Володимира Омеляна та голови Моніторингового комітету у сфері ефективності використання державних коштів та майна при Мінінфраструктури
23 листопада - засідання комітету доступності при Мінрегіоні
23 листопада - IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум "Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості"
22 листопада Юрій Гримчак - у прямому ефірі на "5 каналі"