українська російська англійська
Укрзалізниця уже задовольнила 80% вимог Профспілки залізничників і транспортних будівельників
18.01.2013 | 14:16
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Укрзалізниця провела результативні переговори з найбільшою профспілкою залізничників, який об'єднує 99% працівників галузі. Про це повідомив на сьогоднішньому брифінгу Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

«Я дякую Вам за правильний підхід, за підхід в рамках закону, – звернувся Володимир Козак до Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, яку очолює Вадим Ткачов. – Ми спільно працюємо, щоб були повною мірою дотримані права залізничників. Щоб проблеми вирішувалися в установленому законом порядку. Ми провели переговори, які тривали не один день. І 80% питань, які були поставлені профспілкою, вже вирішені. Решту питань, які перебувають у компетенції адміністрації залізниць, міністерства, будуть вирішені найближчим часом. А ті питання, які залежать від розгляду Кабінету Міністрів України, будуть мною поставлені в Уряді і, я впевнений, будуть також вирішені».

Зокрема, в цьому році запланований ріст зарплат в залізничній галузі на 15,8%.

«Ми проводимо роботу із збереження соціальних гарантій, скорочення витрат, забезпечення обсягів перевезень. Питання соціального характеру завжди були у пріоритеті роботи галузі залізничного транспорту, так буде і в процесі реформування », – наголосив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Сергій Болоболін.

Міністр інфраструктури України зауважив, що розмови про приватизацію Укрзалізниці є повною дезінформацією і способом політизувати ситуацію навколо цього питання.

«Сьогодні багато політичних сил починають нав’язувати суспільству думку  про приватизацію Укрзалізниці, яка нібито призведе до скорочення працівників. Цього ніколи не буде. Реформування пройшло у всіх країнах Європи і СНД, окрім України. І ніде не відбулося скорочень. Навпаки, там, де пройшло реформування, заробітна плата залізничників збільшилася в 2,5 і більше разів», – зазначив Володимир Козак.

Як підкреслив міністр, реформування здійснюватиметься прозоро для профспілок і суспільства в цілому. Усі проекти документів і закон абсолютно відкриті для громадськості і профспілкових організацій.

Лідер Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов заявив, що профспілка вела «непрості переговори» з Укрзалізницею з жовтня минулого року, і розкритикував спосіб вирішення соціально-трудових питань не шляхом діалогу та переговорів, а пікетуванням владних  структур.

«Це дуже легко – за закликом зібрати півтори сотні людей біля якоїсь будівлі, покричати, пошуміти більше щоб для того щоб звернути на себе увагу, як це роблять маленькі профспілки і не без участі політичних сил. Але криками питань, які турбують трудовий колектив залізничників, не вирішиш. Такі акції носять політичний характер і ускладнюють наші переговори, відволікають від справжньої роботи. Наша організація категорично відкидає співпрацю з будь-якими політичними партіями і течіями», – зазначив Вадим Ткачов.

За словами Вадима Ткачова, у цьому році в Укрзалізниці буде створено спеціальне управління з вирішення соціальних питань залізничників. Також з Укрзалізницею досягнута домовленість про те, що на всіх залізницях будуть введені посади юристів, які займатимуться виключно питаннями дотримання трудового законодавства.

 

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня - робоча поїздка керівництва МВС та Нацполіції до Волинської області
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - прес-конференція Міністерства фінансів за підсумками 2017 року
19 грудня у Міноборони відбудеться брифінг щодо створення інтегрованих систем закупівель
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці