українська російська англійська
Уряд пропонує законодавчо визначити державну підтримку експортної діяльності
25.07.2012 | 11:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд пропонує законодавчо визначити державну підтримку експортної діяльності. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров 25 липня під час засідання Кабінету Міністрів.

Уряд пропонує, зокрема, визначити можливість надання експортних кредитів на стадії виробничого циклу - для забезпечення виробництва товарів в Україні. Також необхідно забезпечити можливість гарантування державою виконання зобов‘язань сторонами зовнішньоекономічних договорів і можливість страхування українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат, пов‘язаних з виконанням зовнішньоекономічних договорів.

При цьому Прем’єр-міністр наголосив, що це не короткочасні, тактичні заходи, а стратегія, довготермінова програма сталого масштабного розвитку. Її також підтримали вчені–економісти, з якими вчора обговорював ці питання Глава Уряду.

Водночас Микола Азаров зазначив, що така програма починає давати віддачу майже одразу. Але найбільш масштабну і відчутну - років через 3-5.

«Ми повинні це робити і дбати про перспективу, – заявив Микола Азаров. - Те, як міжнародні фінансові ринки реагують на економічну політику нашого Уряду, говорить про правильність обраного курсу».

Зокрема, Прем’єр-міністр нагадав, що днями Уряд розмістив суверенні єврооблігації, випуск яких довго відкладався. При цьому інвестори запропонували купити у нас у рази більше українських бондів, ніж нам було потрібно.

«І те, що після цього розміщення суттєво знизилися ризики української економіки, свідчить про те, що інвестори практично переконалися у гарних перспективах українського ринку», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"