українська російська англійська
Підписано меморандум з реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх
25.07.2012 | 09:56
Прес-служба Державної пенітенціарної служби

24 липня в приміщенні Державної пенітенціарної служби України відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державною пенітенціарною службою України та Агрітім Канада Консалтинг Лтд щодо реалізації Проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

Участь у підписанні Меморандуму взяли Радник Агрітім Канада Консалтинг, керівник Проекту Таня Сенфорд Аммар та начальник департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими ДПтС України полковник внутрішньої служби Олег Янчук.

Меморандум передбачає реалізацію спільних заходів визначених Указом Президента України від 24 травня 2011 року № 597/2011 «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» з урахуванням міжнародного досвіду та найкращих практик. Державною пенітенціарною службою України спільно з представниками проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» планується:

- розробка методики та програми профілактики вчинення повторних злочинів серед неповнолітніх, які знаходяться на обліку у кримінально-виконавчій інспекції ДПтС України;

- розробка Порядку проведення оцінки ризиків скоєння повторних злочинів неповнолітніми, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України (за результатами проекту в м. Мелітополі).

- започаткування експериментальної діяльності щодо реалізації програм реабілітації неповнолітніх, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України  (м. Чернівці).

- реалізація реабілітаційних програм для неповнолітніх, які знаходяться на обліку у кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України;

Реалізація заходів запланована протягом 2012 – 2013 років.     

Крім того планується продовжити роботу по реалізації пілотних проектів у м. Мелітополі та Івано-Франківську спрямованих на створення ефективних моделей профілактики правопорушень, розробки програм реабілітації неповнолітніх, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції.

Реалізація зазначених заходів надасть можливість покращити стан надання засудженим неповнолітнім, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції послуг комплексної допомоги (психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних, юридичних послуг тощо), що сприятиме зниженню рівня рецидиву злочинів та поверненню неповнолітніх до нормальних умов життєдіяльності.

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
12 грудня відбудеться церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС