українська російська англійська
Микола Азаров доручив створити робочу групу з доопрацювання законопроекту "Про вищу освіту"
24.01.2012 | 17:43
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Результатом консультацій Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з громадськістю щодо законопроекту «Про вищу освіту» стало доручення Глави Уряду створити оперативну робочу групу, яка протягом двох тижнів доопрацює зазначений проект закону. Робочу групу очолить в.о. ректора Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» Михайло Згуровський, якого уповноважено укомплектувати її експертами.

Микола Азаров доручив у склад робочої групи включити як професорський склад різних вузів, так і студентів, зокрема тих, які виступають проти прийняття зазначеного законопроекту. Слід зазначити, що на початку зустрічі Главі Уряду повідомили, що під Клубом Кабінету Міністрів, де відбувалися консультації, зібралися протестувальники від громадського руху «Відсіч». Микола Азаров запросив представницю цього руху Катерину Чепуру взяти участь в обговоренні, а також доручив включити її до складу робочої групи.

У результаті консультацій більшістю було погоджено не відкликати проект із Верховної Ради, а узагальнити висловлені пропозиції та зауваження, опрацювати і додатково направити їх на розгляд парламенту. «Прошу оформити свої пропозиції у письмовому вигляді, передати в Кабінет Міністрів, а ми їх всі вивчимо. Я дуже вдячний всім, хто виступив сьогодні, висловив свою думку. Це свідчить про те, що ви не байдужі до долі вищої школи. Я розумію і тих, хто висловлювався «за», і ти, хто був «проти»», - підкреслив Микола Азаров.

Глава Уряду зазначив, що під час консультацій він не почув категоричних думок щодо неприйняття цього закону як такого. «Мова йшла про те, що треба поправити ту чи іншу норму, змінити окремі статті, дати певні гарантії. Ми можемо це зробити на стадії підготовки законопроекту до першого читання. Тим більше, що профільний комітет Верховної Ради відклав розгляд цього законопроекту», - зазначив Микола Азаров.

За словами Прем’єр-міністра, головна мета Уряду – модернізувати економіку України і, відповідно, підняти рівень життя громадян. Але цю модернізацію може забезпечити лише якісна вища школа і наука: «Саме тому ми повинні стимулювати розвиток вищої школи, її науковий розвиток». При цьому Глава Уряду зазначив, що у цій частині законопроект потребує дуже серйозного доопрацювання: необхідно створити стимули для бізнесу, щоб він долучався до процесу навчання студентів, давав вузам відповідні замовлення. Микола Азаров заявив, що особисто готовий підтримати певні ініціативи, які забезпечать такі стимули: «Я готовий піти на ці стимули шляхом внесення відповідних змін в Податковий і Бюджетний кодекси та інші документи».

Інше важливе питання – це фінансова автономія вузів. Зокрема, йдеться про самостійне використання вузами тих коштів, які вони акумулюють, в тому числі за рахунок замовлення бізнесу: «Ось тут я готовий підтримати цю самостійність, навіть звільнення від оподаткування цих коштів, які направляє бізнес на вирішення конкретних завдань, але при умові, що студенти, викладацький склад беруть активну участь в таких проектах замовлення бізнесу».

Микола Азаров також вважає, що законопроект повинен передбачати посилення як автономії вузів, так і автономії студентського самоврядування: «Студенти – це ті люди, які прийдуть нам на зміну і будуть управляти країною. Якщо ми не закладемо поняття демократії і самоврядування, то від кого ми можемо вимагати подальшого розвитку в країні?»

«Давайте не затягувати з прийняттям рішення щодо цього законопроекту», - закликав Микола Азаров учасників консультацій. Він підкреслив, що уже через два тижні він знову проведе обговорення законопроекту: «Доопрацюйте пропозиції. Я вам гарантую, що через два тижні ми знову зберемося, але вже у вужчому колі, розглянемо ці напрацювання і направимо їх парламенту як доповнення Кабінету Міністрів до цього законопроекту».

 

версія для друку
Анонси
1 серпня Максим Нефьодов зустрінеться з постачальниками ІТ та периферії
1 серпня 2017 р. відбудеться засідання комісії з конкурсного відбору незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України
31 липня - засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2017 року
28 липня - семінар у м. Рівне "ЕСКО та енергоменеджмент - ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ"
28 липня - прес-конференція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби із гепатитом
28 липня у Житомирі відбудеться прес-конференція керівного складу Командування ВДВ ЗС України з нагоди 25 річниці Дня ВДВ
28 липня відбудеться брифінг Міністра освіти і науки Лілії Гриневич
28 липня відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між Мінмолодьспорту і програмою USAID "DOBRE"