українська російська англійська
ЄС відзначив результати роботи з впровадження транспортної стратегії України
07.07.2011 | 14:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України презентувало представникам Європейського Союзу матрицю оцінки індикаторів національної транспортної стратегії за 2010 рік та І квартал 2011 року у рамках виконання Програми секторальної бюджетної підтримки «Підтримка впровадження транспортної стратегії України». Стан виконання умов, за якими Україні надаватиметься грант від Європейського Союзу, було обговорено на засіданні Спільної групи з моніторингу, що відбулося 6 липня 2011 року в міністерстві.

«Основна мета проведення засідання – розглянути звіти щодо досягнутих у 2010 році та у І кварталі 2011 року індикаторів Програми секторальної бюджетної підтримки «Підтримка впровадження транспортної стратегії України», а також планів на наступний період», - повідомив директор Департаменту політики розвитку інфраструктури транспорту та туризму Олексій Баранов. За його словами, визначено 11 індикаторів, за якими Євросоюз відстежує стан процесу реформування у галузі – головної мети надання фінансової підтримки у розмірі 65 млн. євро Кошти надходитимуть до 2014 року 4 траншами, сума яких поділяється на фіксовану та обумовлену. «Якщо буде свідчення того, що реформа відбувається, тоді обумовлена сума буде виплачуватись. Фіксована сума, яку Міністерство отримає впродовж 4 років, становить 27 млн. євро. Решта 38 млн. євро – за умови впровадження реформ, згідно з індикаторами», - зазначив Олексій Баранов.

Очікується, що перший транш у розмірі 12 млн. євро надійде вже восени. «Нині ми погоджуємо у Міністерстві фінансів порядок використання цих коштів. Передбачається їх залучення на інфраструктурні проекти та консалтингову підтримку по Міністерству. Визначається перелік цих проектів і до кінця липня цього року ми його оприлюднимо», - сказав директор Департаменту політики розвитку інфраструктури транспорту та туризму.

«Ми надзвичайно задоволені співпрацею з Міністерством інфраструктури й з усіма іншими представниками української сторони», - підкреслив керівник проекту «Підтримка інтеграції України до Транс’європейської транспортної мережі» Ален Годрі. За його словами, вже відчутні й практичні результати спільної роботи у рамках Програми, зокрема, в авіаційному секторі. «За час проекту відбулося 17 тренінгів, проведених експертами з Європейського Союзу в Україні з метою навчання персоналу аеропортів та авіаційної галузі нормам та стандартам авіаційної галузі у європейських країнах», - поінформував Ален Годрі.

Нагадаємо, бюджетна підтримка ЄС спрямована на реформування транспортного сектору України, зокрема, залізничного, покращення безпеки на автошляхах, в авіапросторі та судноплавстві, росту транспортних потоків через Україну та приведення до міжнародного рівня законодавства транспортної галузі.

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"