українська російська англійська
ЄС відзначив результати роботи з впровадження транспортної стратегії України
07.07.2011 | 14:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України презентувало представникам Європейського Союзу матрицю оцінки індикаторів національної транспортної стратегії за 2010 рік та І квартал 2011 року у рамках виконання Програми секторальної бюджетної підтримки «Підтримка впровадження транспортної стратегії України». Стан виконання умов, за якими Україні надаватиметься грант від Європейського Союзу, було обговорено на засіданні Спільної групи з моніторингу, що відбулося 6 липня 2011 року в міністерстві.

«Основна мета проведення засідання – розглянути звіти щодо досягнутих у 2010 році та у І кварталі 2011 року індикаторів Програми секторальної бюджетної підтримки «Підтримка впровадження транспортної стратегії України», а також планів на наступний період», - повідомив директор Департаменту політики розвитку інфраструктури транспорту та туризму Олексій Баранов. За його словами, визначено 11 індикаторів, за якими Євросоюз відстежує стан процесу реформування у галузі – головної мети надання фінансової підтримки у розмірі 65 млн. євро Кошти надходитимуть до 2014 року 4 траншами, сума яких поділяється на фіксовану та обумовлену. «Якщо буде свідчення того, що реформа відбувається, тоді обумовлена сума буде виплачуватись. Фіксована сума, яку Міністерство отримає впродовж 4 років, становить 27 млн. євро. Решта 38 млн. євро – за умови впровадження реформ, згідно з індикаторами», - зазначив Олексій Баранов.

Очікується, що перший транш у розмірі 12 млн. євро надійде вже восени. «Нині ми погоджуємо у Міністерстві фінансів порядок використання цих коштів. Передбачається їх залучення на інфраструктурні проекти та консалтингову підтримку по Міністерству. Визначається перелік цих проектів і до кінця липня цього року ми його оприлюднимо», - сказав директор Департаменту політики розвитку інфраструктури транспорту та туризму.

«Ми надзвичайно задоволені співпрацею з Міністерством інфраструктури й з усіма іншими представниками української сторони», - підкреслив керівник проекту «Підтримка інтеграції України до Транс’європейської транспортної мережі» Ален Годрі. За його словами, вже відчутні й практичні результати спільної роботи у рамках Програми, зокрема, в авіаційному секторі. «За час проекту відбулося 17 тренінгів, проведених експертами з Європейського Союзу в Україні з метою навчання персоналу аеропортів та авіаційної галузі нормам та стандартам авіаційної галузі у європейських країнах», - поінформував Ален Годрі.

Нагадаємо, бюджетна підтримка ЄС спрямована на реформування транспортного сектору України, зокрема, залізничного, покращення безпеки на автошляхах, в авіапросторі та судноплавстві, росту транспортних потоків через Україну та приведення до міжнародного рівня законодавства транспортної галузі.

 

 

версія для друку
Анонси
11 грудня Лілія Гриневич візьме участь у презентації освітньої інтернет-платформи BeSmart
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
11 грудня - презентація проекту науково-практичного коментаря до Закону України "Про державну службу"
11-12 грудня в Києві відбудеться Українсько-польський форум "Неформальна освіта по роботі з молоддю"