українська російська англійська
Микола Азаров: Україна та Китай мають невичерпний потенціал співробітництва
13.09.2010 | 18:00
Департамент інформації та масових комунікацій Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні зустрівся з Членом Політбюро Центрального Комітету Комуністичної партії Китаю, секретарем комітету КПК провінції Гуандун Ван Яном.

Микола Азаров зауважив, що неодноразово відвідував Китай і може констатувати, що за останні роки китайська держава кардинально модернізувалася. «Цей досвід вартий вивчення і вартий того, щоб використати його… Три десятиріччя тому Китай проголосив «новий курс»: відкритості та реформ, і сьогодні результати реалізації цього курсу вражають – з’явилася нова країна. Ми також поставили завдання – за 10 років побудувати нову країну, модернізувати економіку, провести необхідні для розвитку нашого суспільства реформи. Для цього Президент України проголосив і Уряд реалізує програму реформ», - наголосив Прем’єр-міністр України.

Микола Азаров зауважив, що наразі Україна запланувала вийти на високі темпи економічного розвитку, і вже починаючи з 2012 року вийти на рівень приблизно 10% щорічного зростання ВВП.

Також, за словами Прем’єр-міністра, Україна започатковує найсприятливіший в Європі інвестиційний клімат. Так, вже з наступного року планується суттєво зменшити ставки податків, їх кількість, спростити податкову систему.

Микола Азаров зауважив, що Україна має низку факторів, які можуть сприяти швидкому зростанню економіки: найнижчі в Європі податки; наявність високоосвіченої робочої сили; наявність природних ресурсів з одного боку і добре розвиненого аграрного сектору з родючими землями з іншого боку; надзвичайно вигідне географічне розташування. «Поєднання таких факторів дозволяє нам при оптимальній системі управління створити найліпші умови для розвитку економіки. У України великі плани і нам як повітря потрібні інвестиції, ми приречені вийти на високі темпи зростання і побудувати нову країну», - наголосив Прем’єр-міністр України та додав, що візит Члена політбюро центрального комітету КПК в Україні розглядається і як важливий етап поглиблення двосторонньої співпраці, і як залучення китайських інвестицій в нашу країну.

У свою чергу Член політбюро центрального комітету Комуністичної партії Китаю, секретар комітету КПК провінції Гуандун Ван Ян зазначив, що Китай розглядає Україну як авторитетну державу в Європі та СНД: «Ваша країна пережила свого роду політичні потрясіння і вплив світової фінансової кризи, але ми переконані, що під керівництвом Президента та Прем’єр-міністра і спільними зусиллями Уряду та народу Україна подолає всі труднощі на шляху вперед. Ми переконані, ви створюєте нову Україну».

Як відзначив Ван Ян, товарообіг провінції, яку він представляє, з Україною у 2008 році склав 1 млрд. 570 млн. доларів, а у 2009 році – 890 млн. доларів: «Товарообіг минулого року хоч і скоротився, але це через зменшення експорту провінції в Україну на 48,8%, а наш імпорт з України навпаки збільшився на 42,2%». На переконання Члена політбюро центрального комітету КПК, наразі необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб вивести товарообіг між державами до 2012 року на 10 млрд. доларів, як це було заявлено під час офіційного державного візиту до КНР Президента України віктора Януковича.

Під час зустрічі сторони виявили зацікавленість у співпраці в інвестиційній, торговельно-економічній, авіакосмічній, інфраструктурній та науково-технічній сферах. Зокрема, обговорювалося питання будівництва залізничного сполучення столиці з аеропортом «Бориспіль», контракт на реалізацію якого укладено з китайською будівельною корпорацією.

версія для друку
Анонси
11 грудня Лілія Гриневич візьме участь у презентації освітньої інтернет-платформи BeSmart
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
11 грудня - презентація проекту науково-практичного коментаря до Закону України "Про державну службу"
11-12 грудня в Києві відбудеться Українсько-польський форум "Неформальна освіта по роботі з молоддю"