українська російська англійська
Уряд поновить постанови про закупівлю медобладнання під держгарантії, заблоковані Президентом України
11.11.2009 | 12:00
Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів

Уряд сьогодні поновить дію постанов щодо надання державних гарантій на закупівлю реанімаційного медичного обладнання, необхідного для боротьби з епідемією грипу. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні на початку засідання Уряду.

Юлія Тимошенко зауважила, що вчора Президент України наклав вето на ці постанови Уряду: «Сьогодні ми проголосуємо і поновимо дію цих постанов. Сподіваюся, що він знову не накладе на них вето, що хоч трішки відповідальності у Президента з’явиться за життя і здоров’я людей».

Прем’єр-міністр зазначила, що Україна домовилася з Австрією про поставки апаратів штучної вентиляції легенів, спеціальних реанімаційних столів та інкубаторів для новонароджених дітей. Глава Уряду додала, що найбільш уразливими під час епідемії є вагітні жінки, при захворюванні яких на сьомому-дев’ятому місяці вагітності лікарі приймають рішення про дострокові пологи, після чого немовля, щоб врятувати йому життя, необхідно покласти в спеціальний реанімаційний інкубатор: «Сьогодні це обладнання мусило прийти з Австрії, відвантажуватися, але вчора, щоб зупинити цей процес, Президент наклав вето на постанови. Я хочу запитати: хто буде відповідати за життя кожного немовля, яке не отримало таке обладнання?».

Юлія Тимошенко також зазначила, що накладено вето на всі контракти та постанови, які забезпечували термінову закупівлю реанімаційних машин та високоякісно обладнаних «швидких допомог»: «Все це є боротьба з епідемією та підготовка до другої хвилі, яку обіцяють сьогодні для України і для всього світу експерти ВООЗ».

За словами Прем’єр-міністра, ситуацію з блокуванням Президентом роботи Уряду буде розглянуто сьогодні на засіданні, після чого буде направлено відкрите звернення до Глави держави: «Я звертаюся до кожного міністра, щоб сьогодні до закінчення засідання таке відкрите звернення ми проголосували і відправили до Президента країни».

версія для друку
Анонси
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України