українська російська англійська
Уряд поновить постанови про закупівлю медобладнання під держгарантії, заблоковані Президентом України
11.11.2009 | 12:00
Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів

Уряд сьогодні поновить дію постанов щодо надання державних гарантій на закупівлю реанімаційного медичного обладнання, необхідного для боротьби з епідемією грипу. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила сьогодні на початку засідання Уряду.

Юлія Тимошенко зауважила, що вчора Президент України наклав вето на ці постанови Уряду: «Сьогодні ми проголосуємо і поновимо дію цих постанов. Сподіваюся, що він знову не накладе на них вето, що хоч трішки відповідальності у Президента з’явиться за життя і здоров’я людей».

Прем’єр-міністр зазначила, що Україна домовилася з Австрією про поставки апаратів штучної вентиляції легенів, спеціальних реанімаційних столів та інкубаторів для новонароджених дітей. Глава Уряду додала, що найбільш уразливими під час епідемії є вагітні жінки, при захворюванні яких на сьомому-дев’ятому місяці вагітності лікарі приймають рішення про дострокові пологи, після чого немовля, щоб врятувати йому життя, необхідно покласти в спеціальний реанімаційний інкубатор: «Сьогодні це обладнання мусило прийти з Австрії, відвантажуватися, але вчора, щоб зупинити цей процес, Президент наклав вето на постанови. Я хочу запитати: хто буде відповідати за життя кожного немовля, яке не отримало таке обладнання?».

Юлія Тимошенко також зазначила, що накладено вето на всі контракти та постанови, які забезпечували термінову закупівлю реанімаційних машин та високоякісно обладнаних «швидких допомог»: «Все це є боротьба з епідемією та підготовка до другої хвилі, яку обіцяють сьогодні для України і для всього світу експерти ВООЗ».

За словами Прем’єр-міністра, ситуацію з блокуванням Президентом роботи Уряду буде розглянуто сьогодні на засіданні, після чого буде направлено відкрите звернення до Глави держави: «Я звертаюся до кожного міністра, щоб сьогодні до закінчення засідання таке відкрите звернення ми проголосували і відправили до Президента країни».

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС
13-14 жовтня Ігор Жданов із робочою поїздкою Донеччину
13-15 жовтня на Харківщині відбудеться Всеукраїнська акція "Покрова героїв"-2017
13 жовтня - перше засідання робочої групи з розроблення Містобудівного кодексу
14 жовтня в Україну вперше приїде японська художниця з мистецькими творами українських військових в стилі манґи