українська російська англійська
Уряд прийняв постанову щодо запобігання розповсюдженню інфекції грипу
30.10.2009 | 15:40
Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів

Уряд прийняв спеціальну комплексну постанову щодо запобігання розповсюдження інфекції грипу на території України. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила сьогодні на брифінгу за підсумками позачергово засідання Кабінету міністрів України.

Юлія Тимошенко зауважила: найперше, що дозволить запобігти розповсюдженню інфекції – профілактичні заходи. Це, за словами Прем’єр-міністра, зокрема, захисні медичні маски, якими буде забезпечена вся країна: «Частина підготовлена за літній період, частина заводиться зараз. Усі заводи, які можуть виготовляти, отримали таке замовлення, будуть виготовляти і забезпечувати всі аптеки такими індивідуальними засобами захисту».

Юлії Тимошенко повідомила, що ще одним профілактичним заходом є заборона зібрань людей на одній території у великій кількості. Так, за її словами, постановою вводяться 3-тижневі канікули для всіх навчальних і дошкільних закладів в усій країні, а також на цей період передбачена відміна всіх масових зібрань.

Прем’єр-міністр зауважила, що наразі Міністерство охорони здоров’я проводить консультації з Всесвітньою організацією охорони здоров’я відносно того, які вакцини на сьогоднішній день є найбільш ефективними: «Вакцинація є добровільною процедурою, і найголовніше, що зараз мусять робити люди – це при перших ознаках захворювання терміново звертатися до лікаря».

Юлія Тимошенко відзначила, що також прийнято рішення про спеціальне, вертикальне підпорядкування МОЗ усіх лікувальних закладів країни, незалежно від форм власності і підпорядкування, які є на сьогоднішній день.

Прем’єр-міністр зауважила, що також буде посилено контроль за перетином державного кордону. Зокрема, за її словами, буде збільшено кількість працівників, які зобов’язані контролювати перетин кордону громадянами, зокрема іноземцями. Як зазначила Юлія Тимошенко, люди навіть з мінімальними проявами респіраторного захворювання проходитимуть швидкі тест-контролі.

Крім того, Юлія Тимошенко повідомила, що зараз готуються спеціальні відео-, аудіо- та друковані звернення до людей з проханням мінімізувати масові зібрання та пересування територією країни, «зробити все, щоб сама людина себе захистила тим, щоб мала найменшу кількість контактів і була захищена персональними медичними масками».

версія для друку