українська російська англійська
Порядок денний асоціації Україна - ЄС
24.03.2015 | 20:00

15 грудня 2014 р. на першому засіданні Ради асоціації між Україною та ЄС сторони домовилися актуалізувати Порядок денний асоціації Україна – ЄС.

Довідково. Порядок денний асоціації схвалено Радою з питань співробітництва між Україною та ЄС у 2009 році. Двічі (у 2012 та 2013 роках) до документа вносилися зміни з метою його актуалізації. Раді з питань співробітництва було представлено три спільних звіти про виконання Поряду денного асоціації (у 2010, 2012 та 2013 роках).

З метою актуалізації Порядку денного асоціації з урахуванням кардинальних змін, що відбулися у відносинах сторін у 2014 р., за дорученням Прем’єр-міністра України Яценюка А. П. Урядовим офісом з питань європейської інтеграції за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади, органів державної влади 10 березня ц.р. завершено узгодження оновленого ПДА із Європейською службою зовнішніх дій.

13 березня 2015 р. Урядом прийнято розпорядження «Про схвалення рекомендації Ради асоціації між Україною та ЄС про імплементацію Порядку денного асоціації між Україною та ЄС» (№ 207).

Порядок денний асоціації узгоджено ЄС та його державами – членами.

16 березня 2015 р. Рада асоціації між Україною та ЄС схвалила оновлений Порядок денний асоціації (шляхом обміну листами).

Порядок денний асоціації є спільним практичним інструментом підготовки та сприяння повній імплементації Угоди про асоціацію.

Цей документ є основним механізмом моніторингу та оцінювання прогресу України у виконанні Угоди про асоціацію, а також моніторингу та оцінювання досягнень всіх цілей політичної асоціації та економічної інтеграції.

Сторони визначають пріоритети Порядку денного асоціації, які доповнюють зобов’язання сторін  відповідно до Угоди про асоціацію для повної імплементації цієї Угоди.

Зокрема, наразі визначено десять короткострокових пріоритетів у сфері реформування Конституції України, судової системи, законодавства про вибори, сфер боротьби з корупцією, державного управління, енергетики, дерегуляції, державних закупівель, оподаткування та зовнішнього аудиту, які є першочерговими для України.

Передбачено, що ЄС надаватиме Україні підтримку у виконанні нею цілей та пріоритетів Порядку денного асоціації через застосування усіх наявних ресурсів допомоги ЄС, а також обмін досвідом, поширення кращих практик та «ноу-хау».

Реалізація Порядку денного асоціації буде предметом та частиною процесу щорічного звітування, моніторингу та оцінки.

Комітет асоціації (або інші відповідні органи) щорічно буде оцінювати прогрес виконання Порядку денного асоціації, а також за необхідності вноситиме доповнення до нього, зокрема коригуватиме пріоритети.

 

версія для друку
Анонси
15 грудня в АМКУ обговорять питання розвитку конкуренції на ринках електричної енергії
11 грудня відбудеться благодійний захід "Рука допомоги" з метою підтримки дітей з родин політв'язнів у Криму
З 7 по 9 грудня у Міністерстві екології та природних ресурсів України проходитиме засідання постійно діючої комісії для конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій
8 грудня Держводагентство обговорюватиме з громадськістю орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю у 2017 році
8 грудня Міністр юстиції Павло Петренко проведе зустріч з членами Американської торговельної палати в Україні
8 грудня Міністерство оборони України розпочинає курси підвищення медійної компетенції для українських журналістів з питань висвітлення проблематики АТО
8 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться міжнародна конференція "Шлях до миру: людський вимір"
8 грудня за ініціативи Ради експортерів та інвесторів при МЗС України та Комітету з електронних комунікацій Торгово-промислової палати вперше відбудуться дебати міжнародного експертного рівня
7-8 грудня Комісією з питань вищого корпусу державної служби буде проведено II етап конкурсу (розв'язання ситуаційних завдань та співбесіда) на зайняття вакантних посад державних секретарів
6-7 грудня Павло Клімкін здійснить візит до Брюсселя та візьме участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ
7 грудня заступник Міністра оборони з питань європейської інтеграції поінформує про впровадження реформ щодо ефективної політики та планування
7 грудня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо