українська російська англійська
В цьому році навчання "Сі Бриз - 2007" заплановано провести в іншому місці і в іншому форматі
22.01.2007 | 15:38
Прес-служба МОУ

“Усі заходи міжнародного військового співробітництва у 2007 році направлені на реалізацію Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки”. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив під час брифінгу начальник Управління військового співробітництва Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Шерстюк.

Як конкретизував полковник Олександр Шерстюк, це стосується подальшого підвищення взаємосумісності підрозділів ЗС України, що входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування, з підрозділами армій інших країн для спільних дій, планування та участі у операціях під егідою ООН, НАТО, ОБСЄ та Коаліційних Сил, а також удосконалення системи управління Збройних Сил України, удосконалення роботи новоствореного Об’єднаного оперативного командування та системи логістики.

“У 2007 році заплановано проведення 14 військових навчань із залученням підрозділів Збройних Сил України та підрозділів армій з інших країн. 5 з них заплановані на території нашої держави”, - повідомив начальник Управління військового співробітництва Генерального штабу ЗС України.

Це двостороннє українсько-російське командно-штабне навчання чергових сил з протиповітряної оборони, командно-штабне навчання із залученням військ “Репід Трайдент – 2007”, двостороннє українсько-бельгійське тактичне навчання ротного рівня, спільне тактичне навчання Повітряних Сил ЗС України та Повітряних сил США “Комбайнд Еффорт – 2007” та тактичне навчання військово-морських сил “Сі Бриз – 2007”.

“Крім того, поза межами України наші військовослужбовці візьмуть участь ще у 9 навчаннях. Це, зокрема, традиційне навчання “Козацький степ -2007”, яке відбудеться у Великій Британії, двостороннє українсько-словацьке навчання, спільне українсько-молдовське навчання “Південь”, - додав полковник Олександр Шерстюк.

Він також зазначив, що формат цьогорічного тактичного навчання військово-морських сил “Сі Бриз – 2007” дещо змінено у порівнянні з минулим роком.

“В цьому році навчання “Сі Бриз – 2007” заплановано провести в іншому місці і не в такому форматі, як планувалося у минулому році. Ми запланували його проведення не в Криму, а в Одесі та на Широколанівському полігоні у Миколаївській області”, - повідомив начальник Управління військового співробітництва Генерального штабу ЗС України.

Стосовно зміни формату “Сі Бризу – 2007” полковник Олександр Шерстюк зазначив, що остаточний формат маневрів буде визначено протягом плануючих конференцій, які проводитимуться в рамках підготовки до “Сі Бризу-2007”.

Говорячи про фінансові аспекти організації, проведення і участі у всіх 14 міжнародних навчаннях, полковник Олександр Шерстюк зазначив, що на всі ці заходи заплановано виділити з державного бюджету близько 6 мільйонів гривень.

версія для друку