українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: Ухвалення змін до Закону "Про гастрольні заходи в Україні" - це ще один крок проти гібридної російської агресії
05.10.2017 | 15:59
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні Парламент ухвалив проект Закону про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» (щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів в Україні за участі громадян країни-агресора) (№6682) - за основу та в цілому. За проголосували 232 депутати.

Під час обговорення законопроекту у Верховній Раді Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко наголосив: «Цей важливий Закон дозволить унормувати не питання музики, концертів чи фестивалів, це Закон про гібридну війну Росії проти України. В ньому внесені зміни до чотирьох статей і вводиться нова стаття. Цей закон розроблено спільно урядовцями і депутатами».

Потреба змін до закону про гастролі зараз гостра, оскільки, за словами В’ячеслава Кириленка, почастішали випадки, коли російські гастролери виступають в окупованому Криму, незаконно перетнувши кордон України, а за декілька днів виступають в інших містах України. Це відбувається тому, що організатори гастролей не несуть жодної відповідальності за тих, кого запрошують із Росії.

Згідно з новими правилами, мінімум як за 30 днів організатори повинні попереджати СБУ про приїзд  виконавця, щоб вона перевірила всю інформацію стосовно запрошеного в Україну артиста. Служба безпеки України протягом 10 днів з моменту одержання запиту розглядає та надає організатору гастрольного заходу відповідь про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході. Після отримання відповіді від Служби безпеки України про відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході організатор укладає договір із відповідним гастролером.

 «Таким чином усунеться проблема, коли українським правоохоронцям доводитися виловлювати вже постфактум російських виконавців-порушників», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Організатор гастрольного заходу, який порушив вимоги статей 3 та 4 цього Закону, несе адміністративно-господарську відповідальність у формі штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста мінімальних заробітних плат.

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"