українська російська англійська
Геннадій Зубко та представник ЄК Катарина Матернова визначили напрямки фінансування Фонду енергоефективності
14.09.2017 | 09:36
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

ЄС – головний партнер у створенні і майбутній діяльності Фонду енергоефективності. Цю позицію вчергове підтвердила сьогодні Катарина Матернова, заступник керівника Головного директорату Єврокомісії зі звязків з країнами-сусідами, відзначивши суттєвий прогрес у впровадженні реформи енергоефективності. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Розраховуємо, що перші 50 млн євро фінансової допомоги ЄС, Фонд отримає вже в першій половині наступного року. Проговорили з пані Катариною механізм надання та напрямки цієї фінансової підтримки. Для нас важливо, аби вона спрямовувалась безпосередньо на співфінансування проектів з впровадження енергоефективних заходів через мультидонорський фонд та на верифікацію реалізованих проектів і аудит результатів», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що вже в жовтні очікуємо затвердження Статуту Фонду енергоефективності, Положення про Наглядову Раду та порядок відбору його членів. «Представники ЄС і міжнародних фінансових організацій будуть залучені в комісію з відбору членів Наглядової Ради Фонду. А також у найкоротший маємо прийняти підзаконні до законів «Про комерційний облік тепло- і водопостачання», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд ЕЕ», - наголосив він.

Геннадій Зубко подякував за підтримку Фонду міжнародним партнерам, участь яких також стало можливим завдяки ЄС: IFC, яка бере активну участь у створенні Фонду і буде головним розпорядником фінансової допомоги ЄС, Уряду Німеччини, який готовий надати 10 млн євро на додаткову підтримку субсидіантів, які братимуть участь у програмах Фонду, Світовому Банку, експерти якого за фінансової підтримки Уряду Данії, розробляють операційні процеси діяльності Фонду ЕЕ.

Нагадаємо, в червні 2017 року український Парламент прийняв 3 дуже важливих Закони, які створять умови для значного зниження споживання енергоресурсів у житловому секторі України: ЗУ «Про комерційний облік тепло- і водопостачання» (прийнятий 22.06.2017), ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель» (прийнятий 22.06.2017), ЗУ «Про Фонд ЕЕ» (прийнятий 08.06.2017).

 

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"