українська російська англійська
Україна зацікавлена поглиблювати політичний діалог з Литвою і підтримує ідею формування Плану Маршалла для України, - Глава Уряду під час зустрічі зі Спікером Сеймасу Литви
31.08.2017 | 13:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна зацікавлена поглиблювати політичний діалог з Литвою в контексті відносин із Європейським Союзом та НАТО, а також всіляко розділяє і підтримує ідею влади Литви про формування своєрідного Плану Маршалла для України - переліку необхідних змін в соціально-економічній сфері та джерел їх фінансування. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Спікером Сеймасу Литовської Республіки Вікторасом Пранцкєтісом. Литовський парламентар вперше відвідує Україну. 

«Ми запроваджуємо масштабні внутрішні реформи, і ми вдячні Литві за постійну підтримку. А ваша ініціатива Плану Маршалла  дозволить пришвидшити  модернізацію України, яка активно розпочалася. Це дуже правильний крок. І з нашої сторони ми готові забезпечити повну транспарентність всіх процесів», - сказав Глава Уряду. 

У свою чергу Спікер Сеймасу Литви підкреслив, що Вільнюс був й залишається адвокатом України в Євросоюзі та НАТО в контексті, передусім, протидії військовій агресії Росії.  «Але сьогодні на порядку денному ще й економічний успіх України. Саме тому й народилися ідея Плану Маршалла, яку ми озвучили та окреслили в Європі та США», - сказав Вікторас Пранцкєтіс. Він повідомив, що ідея знаходить підтримку – як на політичному рівні, так і на рівні фінансування. 

У ході зустрічі сторони також відзначили необхідність розвитку двосторонніх відносин, зокрема в сфері використання  логістичних можливостей обох держав. Залізничний проект «Вікінг», ефективне використання українських та литовських портів та активна співпраця в рамках Транскаспійського транспортного коридору здатні стати точками росту для обох країн. Додаткової уваги заслуговує й прискорення росту товарообігу. Як зазначив Володимир Гройсман, за підсумками першого півріччя товарообіг між Україною і Литвою перевищив 400 млн дол., проте є всі можливості довести цей показник до 1 млрд. дол.    

«Ми стабільні партнери», - додав Глава Уряду.  

Довідково

 За результатами 2016 року Литва посіла 14 місце за обсягами двосторонньої торгівлі. Ключові статті експорту в Литву - палива мінеральні: нафта і продукти її перегонки; жири та олії тваринного або рослинного походження; деревина і вироби з деревини; електричні машини; чорні метали.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня відбудеться 37-е засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів ОЧЕС
14-16 грудня 2017 року відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Нью-Йорка
15 грудня - круглий стіл з розробки законопроекту щодо реновації застарілого житла
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністерства інфраструктури України
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"