українська російська англійська
МОП: Законопроект пенсійної реформи України відповідає міжнародним зобов'язанням держави
10.08.2017 | 17:10
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Законопроект пенсійної реформи України відповідає міжнародним зобов’язанням держави. Про це на зустрічі представників Міжнародної організації праці з Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою заявив начальник відділу соціального захисту Департаменту міжнародних трудових стандартів МОП Олександр Єгоров. Наразі мова йде про дотримання 102-ої Конвенції МОПу, що була ратифікована Україною в 2006 році. 

Загалом на зустрічі обговорювалась короткострокова та довгострокова перспективи пенсійної реформи. Однак, пан Єгоров зауважив, що вже зараз очевидна інновація, аналогу якої немає у світі – зв’язування стажу з віком виходу на пенсію, - котра вносить новизну в пенсійну думку. Нагадаємо, що попри попередні рекомендації МВФ збільшити пенсійний вік, він в Україні залишатиметься незмінним – 60 років. Однак, уже з 1 січня 2018 року право виходу на пенсію у 60 років матиме той, у кого стаж буде 25 років. Далі протягом десяти років він має збільшуватись до 35-ти, щорічно зростаючи на рік. Той у кого стаж складатиме 25 років – матиме право виходу в 63 роки, у кого 15 років стажу йтиме в 65. Той, у кого не нараховуватиметься необхідного мінімального стажу, отримуватиме від держави не пенсію, а соціальну допомогу.

Як відомо, законопроект пенсійної реформи має розглядатись народними депутатами в другому читанні вже у вересні.

Міжнародна організація праці має намір написати фінальні коментарі до законопроекту пенсійної реформи і, як заявив Олександр Єгоров, розроблена Міністерством соціальної політики пенсійна система, за попередньою оцінкою МОП, відповідає міжнародним стандартам.

Також фахівці МОПу пропонують вивчити й застосовувати в Україні  досвід розвинених країн щодо кримінальної відповідальності працедавців за відсутність офіційного оформлення своїх працівників. У нашій державі на сьогодні діє лише адміністративне покарання.   

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях