українська російська англійська
Міненерговугілля разом з експертами опрацьовує модель та механізми захисту від кібератак в енергетичному секторі
10.08.2017 | 16:36
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 10 серпня, під час круглого столу за участю представників енергетичних та IT компаній обговорено проблемні питання щодо захисту від кібератак на об’єкти  паливно-енергетичного комплексу України.

В.о. державного секретаря Міністерства енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна зазначила про потребу діяти відповідно із затвердженою Стратегією кібербезпеки України та працювати на випередження. «Ми вже зараз маємо розуміти, з якими загрозами/наслідками можемо зіткнутись, а головне - підготувати чіткий алгоритм реагування у критичних ситуаціях», - наголосила вона.

Водночас Юлія Підкоморна акцентувала на потребі врегулювання низки проблем організаційного характеру, серед яких відсутність єдиного інформаційного простору, нормативно-правових документів, які мають регламентувати дії, спрямовані на захист інформаційно-телекомунікаційних систем об’єктів критичної інфраструктури.

В.о. державного секретаря повідомила, що Міністерство започатковує низку  організаційно-технічних заходів щодо вироблення ефективної на сучасної моделі протидії кіберзагрозам.

Зокрема, опрацьовується можливість створення Операційного центру безпеки (SOC), завданнями якого є отримання інформації від учасників та/чи виявлення нових загроз доступними технічними чи організаційними засобами (моніторинг, комунікація з розробниками засобів безпеки тощо).

Проводиться робота щодо можливого створення високо кваліфікованої команди реагування (галузевий CERT), завданнями якої є допомога підприємствам в усуненні їх причин та наслідків, а також розслідування інцидентів.

Розробляється та планується впровадження галузевих нормативних стандартів щодо забезпечення кібербезпеки для технологічних систем (критичної інфраструктури).

За словами Юлії Підкоморної, наразі переглядаються вимоги безпеки до технологічних систем, які планується спрямувати підприємствам галузі як рекомендовані до впровадження

Учасники заходу підтримали ініціативу Міненерговугілля щодо створення експертної групи (за участю представників підприємств та холдингів, Міністерства, НКРЕКП) для поширення досвіду, обміну інформацією щодо інцидентів та актуальних загроз, експертизи технологій, впровадження прикладів виявлення та реагування на загрози для підвищення загального рівня інформованості підприємств галузі.

«Спільно ми знайдемо механізми попередження та протидії кіберзагрозам задля стабільної роботи енергетики України», - підсумувала Юлія Підкоморна.

 

версія для друку
Анонси
18 грудня Голова Держенергоефективності планує взяти участь у підписанні Меморандуму щодо співпраці України та Португалії у відновлюваній енергетиці
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"