українська російська англійська
Держенергоефективності продемонструвало Черкащині переваги реалізації енергосервісу та енергоменеджменту
16.06.2017 | 19:05
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Особливості дії ЕСКО-механізму в бюджетній сфері у 2016 році, перспективи впровадження у 2017 році, а також важливість впровадження заходів енергоменеджменту розкрито експертами та практиками у відповідній сфері під час семінару «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ», що відбувся за ініціативи Держенергоефективності 16 червня у Черкаській облраді.

Для наочності на захід було запрошено представників ЕСКО-компаній, які вклали кошти в термомодернізацію бюджетних закладів й вже сьогодні починають повертати інвестиції від енергоефективних заходів. На Черкащині також випробовують ЕСКО-механізм. Зокрема, у місті Каневі ЕСКО-інвестор веде роботи з модернізації освітлення у дитсадку.

Як пояснив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, цінність енергосервісу полягає у тому, що термомодернізація бюджетних будівель здійснюється не за бюджетні кошти, а за рахунок приватних інвестицій. ЕСКО-компанія повертає їх виключно завдяки досягнутій економії на комунальних послугах.

У ході семінару учасникам було презентовано і переваги впровадження системи енергоменеджменту.

«Енергоменеджмент дозволяє без додаткових бюджетних витрат зменшити енергоспоживання у закладах до 20%», - підкреслив Роман Марецький, заступник директора Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності, розповідаючи детально про особливості впровадження систем енергоменеджменту.

Як повідомили представники місцевої влади, в області проводяться роботи у цьому напрямі. Так, енергомоніторинг запроваджено у 3 містах: Черкаси, Канів та Умань.

Наприклад, у м. Черкаси з 2012 року впроваджено програму «Енергоплан», що охопила 260 бюджетних установ. У перший рік застосування енергомоніторингу дало змогу зменшити використання холодної води на 8%, тепла - на 10%, електроенергії - на 15%. Загалом протягом 4 років використання програми «Енергоплан» та виконання ряду енергоефективних заходів в бюджетних установах економія енергоспоживання склала 30 – 50%.

У 2016 році енергомоніторингом почала займатися влада м. Канева, запровадивши програму «Енергобаланс» у 18 бюджетних установах. У 2017 році у 95 бюджетних закладах Умані розпочато програму «ЕнергоСвіт».

Довідково

Семінар проведено Держенергоефективності спільно з Черкаською ОДА та облрадою за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

Участь у семінарі взяли як представники потенційних замовників енергосервісу, так і ЕСКО-інвестори. Зокрема, це ТОВ «Лед Лайт Солюшн», ТОВ «Інтеренерго Сервіс», ТОВ «ДТЕК ЕСКО».

Захід відвідало близько 100 осіб: представники ОДА та РДА, зокрема й фахівці з питань енергоменеджменту, керівники бюджетних установ, ЕСКО-компанії, компанії-виробники енергоефективного обладнання і матеріалів, представники громадськості, ЗМІ.

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС
13-14 жовтня Ігор Жданов із робочою поїздкою Донеччину
13-15 жовтня на Харківщині відбудеться Всеукраїнська акція "Покрова героїв"-2017
13 жовтня - перше засідання робочої групи з розроблення Містобудівного кодексу
14 жовтня в Україну вперше приїде японська художниця з мистецькими творами українських військових в стилі манґи