українська російська англійська
Уряд затвердив Державну цільову програму реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу України 2021
24.05.2017 | 17:45
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 24 травня, Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову програму реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) на середньострокову перспективу. Це  визначальний крок для української оборонної промисловості, адже вона отримала комплексний план проведення системної реформи на найближчі п’ять років.

Імплементація положень Програми торкнеться всіх складових процесу управління оборонно-промисловим комплексом – від інституційного та нормативно-правового забезпечення до розвитку міжнародного співробітництва та експортного потенціалу.

В рамках Програми передбачається реалізувати заходи, спрямовані на забезпечення фінансового оздоровлення підприємств, інтеграцію науки та виробництва, спрощення процедур моніторингу та аналізу завдяки автоматизації управлінських процесів. В планах на найближчий рік – декілька пілотних проектів, що дозволять оцінити можливості українського ОПК адаптуватися до міжнародних норм і процедур, зокрема, таких, що діють в країнах НАТО.

Крім того, Програма містить заходи зі створення та оновлення виробничих потужностей підприємств ОПК за галузевим принципом, що дозволяє впроваджувати державні галузеві програми, такі як Державна цільова програма створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії, прийнята Урядом у березні цього року.

«Прийняття Програми – це важлива подія, що є свідченням незмінності курсу України на проведення реформ в оборонній промисловості. Хочу зазначити, що багато заходів Програми вже виконуються. Це і новий формат ціноутворення, і надання державних гарантій, і перші кроки в реформі оборонного планування - трирічне державне оборонне замовлення», - прокоментував  рішення заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

Програма знаходиться під грифом таємно, тому ознайомитись з її текстом не можна. Проте найближчим часом буде підготовлено план інституційних заходів Державної програми реформування та розвитку ОПК на 2017 рік, що не матиме грифу обмеження доступу.

версія для друку
Анонси
17 жовтня відбудеться прес-конференція Міністра освіти і науки України та Міністра національної освіти Республіки Польща
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"
17 жовтня - запуск нового проекту Twinning між Францією та Україною за підтримки ЄС