українська російська англійська
Сергій Савчук: Україна планує залучити передовий досвід Ізраїлю у сфері виробництва енергії з відновлюваних джерел
19.05.2017 | 11:14
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Україна планує залучити передовий досвід Ізраїлю у сфері виробництва енергії з відновлюваних джерел. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час робочої зустрічі з комерційним аташе, головою торговельно-економічної місії Ізраїлю в Україні Елізабет Соловйов. Обговорення співробітництва у сферах енергоефективності, відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива між двома країнами відбулося у світлі нещодавнього офіційного візиту Прем’єр-міністра України Володимир Гройсмана до Ізраїлю.

«Україна, як і Ізраїль, сьогодні активно працюють над  розвитком «чистої» енергетики для досягнення енергонезалежності. Інноваційний досвід Ізраїлю у цій сфері є корисним і необхідним для України. Тому ми особливо зацікавлені в  активізації взаємовигідного стратегічного діалогу», – наголосив Сергій Савчук.

Сергій Савчук також додав, що Агентство ініціює започаткування співпраці з Міністерством національної інфраструктури, енергетики та водних ресурсів Ізраїлю. Проект відповідного меморандуму підготовлено та направлено ізраїльській стороні на розгляд. Планується обмінюватися досвідом та інформацією щодо державної підтримки, передовими практиками виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел.

У ході перемовин Елізабет Соловйов ознайомилася з успіхами України на шляху заміщення газу, розвитку відновлюваної енергетики, створення інвестиційно-сприятливого поля, а також з напрацюваннями щодо запровадження енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері.

За підсумками зустрічі сторони домовилися співпрацювати та вивчати можливості залучення ізраїльських компаній на український ринок виробництва енергії з відновлюваних джерел. Особливо корисними стануть проекти з сонячної енергетики, з переробки відходів та виробництва біогазу.

Голова Агентства також повідомив про IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум, який Держенергоефективності планує провести восени цього року у Києві. Ізраїльські компанії матимуть унікальну нагоду презентувати свої новаторські розробки, провести переговори з вітчизняним бізнесом та знайти точки входу на український ринок.

У свою чергу Елізабет Соловйов запросила представників Держенергоефективності, місцевої влади та бізнесу відвідати Ізраїль для обміну досвідом, технологіями та залучення інвестицій.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
26 травня Павло Петренко презентує новітню он-лайн програму для запису на стажування студентів юридичного профілю в органах юстиції
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві