українська російська англійська
Мінфін запрошує долучитись до розробки детального плану імплементації Концепції реформування ДФС в митному напрямку
21.04.2017 | 19:33
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Вчора радник Міністра фінансів Юрій Драганчук взяв участь у роботі круглого столу «Переміщення товарів через кордон: погляд бізнесу і влади». Серед учасників дискусії були народні депутати Комітету ВР з питань податкової та митної політики, експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, CASE Україна, представники бізнес-асоціацій України та ЗМІ. Темою обговорення були ключові напрями реформи митниці, які розробив Мінфін в рамках комплексного реформування митної служби України.

В чому суть?

Наприкінці березня Урядом була схвалена Концепція реформування ДФС, зокрема митного напряму. Концепція підготовлена Міністерством фінансів на базі рекомендацій МВФ, митних стандартів ЄС та рекомендаціях митно-прикордонної служби США. Також Уряд схвалив нову структуру митниці як перший етап реалізації Концепції, що передбачає функціональну централізацію.

Концепція передбачає близько 20 напрямів реформування митниці. Це і організаційна структура, принципи управління, вдосконалення кадрової політики, інфраструктури, процедур контролю (тобто, ризики та баланс контролю на кордоні та всередині країни) і звичайно, сприяння торгівлі та безпечність ланцюгів постачання.

Під час круглого столу представники бізнесу та експерти поділились своїми рекомендаціями щодо реалізації концепції, спрощення ведення бізнесу та сприяння торгівлі в Україні. Для цього потрібно, зокрема, впроваджувати заходи, спрямовані на зменшення часу, вартості та переліку документів, необхідних для митного контролю та оформлення товарів. Це може бути забезпечено виключно шляхом партнерської взаємодії бізнесу та митниці.

«Для нас важливо почути проблеми, які хвилюють бізнес. Тільки спільним зусиллями нам вдасться справитись з перешкодами на шляху зовнішньоекономічної діяльності та вдосконалити системну роботу зі спрощення процедур торгівлі», - зазначив радник Міністра фінансів Юрій Драганчук.

Що далі?

Для реалізації Концепції реформування митниці передбачається розробка детального Плану імплементаціїї Концепціїї з конкретними датами, відповідальними органами та конкретними актами, які потрібно розробити чи в які потрібно внести зміни для досягнення поставлених задач.

Такий План імплементації буде розроблений Міністерством фінансів як органом, що формує митну політику. З метою пошуку балансу інтересів держави і бізнесу, Мінфін планує розробляти такий детальний план із залученням всіх бажаючих - народних депутатів, експертів, представників бізнесу та всіх зацікавлених сторін.

Вже у вівторок, 25 квітня 2017 року, о 17:00 год в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці. Зустріч відбудеться за адресою: миїв, вул. Межигірська, 11.

Мінфін запрошує до професійної дискусії представників бізнесу, експертного середовища, народних депутатів на широку громадськість. Пропозиції щодо реалізації Концепції реформування митниці просимо надсилати на електронну пошту: customs.minfin@gmail.com

Реєстрація учасників: https://goo.gl/forms/Ei6OsmRXZ4FfL4jW2

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
26 травня Павло Петренко презентує новітню он-лайн програму для запису на стажування студентів юридичного профілю в органах юстиції
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів