українська російська англійська
У Мінкультури розглянули актуальні питання сучасного стану державно-конфесійних відносин в Україні
21.04.2017 | 15:43
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Міністерстві культури України відбулася робоча нарада керівників (представників) структурних підрозділів у справах релігій Київської міської та обласних державних адміністрацій, на якій було розглянуто актуальні питання сучасного стану державно-конфесійних відносин в Україні. У  робочому засіданні взяли участь Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, народні депутати України, представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, керівники та відповідальні працівники, які займаються питаннями релігії.

Розпочинаючи нараду, Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко зазначила, що Міністерство культури України є державним органом влади, який відповідає за чотири різні напрями державної політики, одним з яких є політика держави щодо релігії та релігійних організацій.

«Сьогоднішня зустріч має на меті розгляд та обговорення поточних, а також проблемних моментів державно-конфесійних відносин в України. Ми маємо віднайти більш дієві алгоритми утвердження в державі справжнього захисту прав і свобод людини, зокрема права на свободу совісті та віросповідання», - наголосила Світлана Фоменко.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко під час свого виступу зазначив, що до Адміністрації Президента України останнім часом надходять непоодинокі сигнали щодо реєстрації обласними державними адміністраціями статутів, положення яких дисонують із нормами чинного законодавства України. Така ситуація не може бути нормою, адже в демократичній, світській державі має місце верховенство права, а не релігійно-канонічне право тих чи інших релігійних організацій. Таким чином, норми національного законодавства України поширюються на всі правовідносини в Україні, зокрема і в сфері відносин державних і релігійних організацій.

Народний депутат України Віктор Єленський повідомив присутніх про законодавчі ініціативи у сфері відносин між державою та релігійними організаціями, а також акцентував увагу присутніх на тому, що Українська держава свідома того, що досить багато проблем, перед якими стоїть сьогодні українське суспільство, мають релігійний аспект. Релігія і релігійні організації використовуються державою-агресором для привнесення в українське суспільство деструктиву, зокрема нетолерантного ставлення до представників інших віросповідань, свідомого розпалювання ворожнечі та конфліктів на релігійному ґрунті, особливо у міжправославному середовищі.

Особливості співпраці Міністерства культури України з підрозділами облдержадміністрацій, які займаються питаннями релігій, розкрив у своєму виступі директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш. Він звернув увагу присутніх на ті суттєві виклики, які на сьогодні є у відносинах між державними органами влади та релігійними організаціями, а також зауважив, що базисом у побудові відносин між державними та релігійними інституціями повинні бути норми українського законодавства.

На практичних моментах відносин державних органів влади та релігійних організацій, які стосуються експертно-аналітичної роботи, статистичної звітності, моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій зупинились фахівці департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури, а також заступник голови Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, що діє при Міністерстві культури України, професор Віктор Бондаренко.

Керівники та відповідальні працівники Київської міської та обласних державних адміністрацій, які займаються питаннями релігій, у своїх підсумкових виступах відзначили важливість проведення такого заходу для обміну інформаційними матеріалами та налагодження більш чіткої співпраці з Міністерством культури України як спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"