українська російська англійська
Українські виробники гідно представлені на Biofach-2017,- Ольга Трофімцева
16.02.2017 | 12:43
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Українські виробники гідно представлені на Biofach-2017. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, яка разом з представниками українських компаній, що виробляють органічну аграрну продукцію, бере участь у найбільшій європейській виставці органічних та здорових продуктів харчування, косметики та інших товарів органічного походження у м. Нюрнберг, Німеччина.

«Цього року ми маємо 15 компаній, які представлені на українському національному стенді. І кожним з цих виробників можна пишатись, тому що саме вони ставлять високу планку щодо стандартів виробництва, виготовлення продукції від поля до столу та соціальної відповідальності», - сказала Ольга Трофімцева.

В рамках участі у виставці Biofach-2017 заступник Міністра провела дві робочих зустрічі з колегами з Чехії та Польщі. Під час зустрічі із заступником Міністра сільського господарства Чехії паном Жирі Сіром йшлося про такі напрямки співпраці, як формування в Україні державної системи управління органічним виробництвом. Яка має включати повноцінну базу даних операторів органічного ринку. Також ця система має надавати можливість Міністерству та пересічним споживачам отримувати актуальну інформацію щодо сертифікованих продуктів, самих виробників продуктів харчування та інших товарів органічного походження. Зважаючи на значний досвід у даній галузі чеських колег, було домовлено про навчальний візит представників Мінагрополітики, Держпродспоживслужби та українських сертифікуючих органів до Чехії з метою вивчення досвіду роботи такої системи. «Окрім того, Чехія цікава своїм дуже успішним досвідом щодо промоції органічних продуктів харчування та втілення концепції освіти щодо здорового харчування, починаючи з дитячого садка та школи. Освітня складова в даному питанні є для нас дуже важливою», - додала заступник Міністра після зустрічі.

Зустріч із заступником Міністра сільського господарства Польщі Річардом Зарудським включала в себе велику кількість тем, запропонованих польськими колегами до співпраці. Ольга Трофімцева зазначила: «Маємо надзвичайно широкий порядок денний для спільних проектів, де є велика зацікавленість польської сторони. Від розвитку сільських територій через зелений туризм, гастрономію та здорове, органічне харчування для туристів в регіонах, до системи дорадництва для малих та середніх виробників, а також співпраця наукових установ обох країн. Окрім того, ми налаштовані на продовження ефективної співпраці у галузях ветеринарії та фітосанітарного контролю». Польські колеги позитивно відзначили наявний інтенсивний діалог між компетентними органами країн щодо проблем АЧС, пташиного грипу та інших епізоотичних питань та висловили вдячність колегам з Держпродспоживслужби України.

У своїй презентації під час форуму «Постачання органіки з країн Східної та Центральної Європи» Ольга Трофімцева наголосила на тому, що українське органічне сільське господарство є порівняно молодим сектором, а тому стикається з великою кількістю викликів, які сектор разом з державою приймають на сьогодні разом. «Сьогодні в Україні понад 400 тис. га знаходиться під органічним виробництвом. За даними експертів, маємо понад 200 сертифікованих виробників, а за два роки експорт зріс в 14 разів. Це все вимагає від Міністерства на сьогодні більш швидкої та системної роботи в галузі, і основним завданням залишається формування повноцінної, прозорої та ефективної законодавчої бази», - зазначила заступник Міністра. За словами Ольги Трофімцевої, Україна має всі необхідні передумови, щоб стати органічним хабом не лише європейським, але й глобальним. А міністерство буде в цьому всіляко підтримувати національних виробників та експортерів.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"
24 лютого відбудуться установчі збори з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції
23 лютого відбудеться презентація нових послуг «Он-лайн будинку юстиції»
23 лютого відбудеться благодійна акція "РУКА ДОПОМОГИ" на підтримку дітей політв'язнів у Криму
22 лютого - брифінг на тему «Кроки Уряду щодо забезпечення доступними ліками хворих на гепатит С»
22 лютого у Генеральному штабі розпочнеться оперативний збір керівного складу