українська російська англійська
Японія продовжить участь у спільних інфраструктурних проектах з Україною, - Геннадій Зубко
14.01.2016 | 15:43
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Україна продовжить реалізацію великих інфраструктурних проектів національного значення за допомогою пільгових кредитів від Японії. Про це йшла мова під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з Генеральним директором Європейського бюро МЗС Японії Хаджіме Хаяші.

«Ми почали реалізовувати проект модернізації Бортницької станції аерації. Уряд та Верховна Рада України прийняли всі необхідні рішення, зміни до законодавства для цього», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що Урядом виділено 63,1 млн. грн. із Державного бюджету 2016 року, а Урядом Японії надано близько 900 млн. дол. США пільгового кредиту для реалізації цього проекту, що передбачає 0,1% річних, 40 років на повернення кредиту, 10 років пільгового періоду з оплати тіла кредиту.

Геннадій Зубко наголосив, що не менш важливим напрямом є співпраця в енергетичній сфері, зокрема, впровадження в Україні японських передових технологій «Clean Coal» з покращення ефективності вугільних теплоелектростанцій в Україні.

«Ми розраховуємо на успішність реалізації першого проекту із заміни парової турбіни на Трипільській ТЕС», - сказав він.

Геннадій Зубко та Хаджіме Хаяші також обговорили можливість участі японських кампаній у проектах завершення будівництва мосту через Дніпро та будівництва станції метрополітену на Троєщину від станції метро Радужна до станції метро Тараса Шевченко.

Співрозмовники також обговорили підтримку Японією реформ в Україні та надання їй необхідної допомоги в рамках співробітництва в Групі підтримки України, створеної на рівні послів країн «Великої сімки» G7 (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція, Японія) в Києві. Також обговорили можливість проведення консультаційних зустрічей міністрів українського Уряду із цією групою для обговорення питань проведення реформ за конкретними напрямками. Очолює  Групу підтримки України Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

У 2016 році Японія головує у «Великій сімці» і висловила готовність докладати активних зусиль для підтримки проведення реформ в Україні. 26-27 травня 2016 року в Ісе-Сіма в префектурі Міе відбудеться саміт G7.

Довідково

У 2014 році Уряд Японії виділив Україні фінансову допомогу у розмірі приблизно 1,3 млрд. дол. США, з яких:

- 110 млрд. ієн (близько 900 млн. дол. США) пільгового кредиту для реалізації проекту з реконструкції станції аерації в Бортничах у рамках програми Офіційної допомоги розвитку;

- 300 млн. дол. США - кредитна лінія Японського агентства гарантування експорту та інвестицій строком на 2 роки для імпорту з Японії товарів та послуг для стабілізації соціально-економічної ситуації в Україні;

- 100 млн. дол. США в рамках програми МВФ/Світового банку та в рамках Першої Кредитної угоди про позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ;

- 3,5 млн. дол. США - непроектний грант для імпорту медичного обладнання з Японії.

Додатково у 2014 році було виділено 800 тис. євро для підтримки демократизації в Україні через ОБСЄ та Раду Європи. Цей проект завершено.

У рамках Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій у 2014 році було виділено грантову гуманітарну допомогу приблизно у 7,5 млн. дол. США для допомоги внутрішньо переміщеним особам, покращення гуманітарної ситуації на Сході України, закупівлі медичного обладнання, тощо.

У 2015 році Уряд Японії надав додатковий пільговий кредит Україні у розмірі 300 млн. дол. США (друга позика на політику розвитку на здійснення економічних реформ).

Також у 2015 році було вирішено виділити 16,6 млн. дол. США для відбудови східних регіонів України. Допомога надаватиметься у вигляді безоплатного гранту спільно з МКЧХ, МОМ, ЮНІСЕФ, ПРООН.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі