українська російська англійська
Олександр Сич: Не можна йти на компроміс із власним ворогом
09.09.2014 | 18:00
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

У 90-х роках український демократичний рух пішов на компроміс з комуністичною номенклатурою, але не досяг головної цілі – побудови демократичної, самостійної, незалежної Української держави. Саме це зумовило найбільші революційні сплески часів Помаранчевої революції у 2004-2005 та Революції гідності у 2013-2014 роках.

Про це Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич заявив 9 вересня 2014 року в Києві на офіційному відкритті виставки документів Національного архівного фонду "Перемога силою духу", присвяченої 25-й річниці Народного Руху України.

Урядовець вважає, що такі революційні рухи триватимуть, доки Україна не здобуде фактичної незалежності, в українському суспільстві не домінуватимуть національні цінності й не буде проведено глибокого аналізу успіхів та невдач державотворчого процесу, зокрема і 25-річного періоду діяльності Народного Руху України.

«Ми маємо детально проаналізувати і переосмислити досвід успіхів і поразок Народного Руху України, який безперечно зробив величезний внесоку становлення Української держави. Ми повинні уважно, без жодних упереджень, дати оцінку нашим здобуткам та поразкам, щоби наступні періоди державотворення були якомога безболіснішими», - додав Олександр Сич.

Урядовець наголосив на особливій цінності автентичних документів, які розкривають не лише 25-річну діяльність однієї зі знакових українських політичних сил, але й історію українського державотворення.

В рамках заходу було представлено також відеофільм про формування Народного Руху України, а також про перебіг і проведення Установчого з’їзду «Народного Руху України за перебудову».

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду
23 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»