українська російська англійська
Олександр Сич: Не можна йти на компроміс із власним ворогом
09.09.2014 | 18:00
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

У 90-х роках український демократичний рух пішов на компроміс з комуністичною номенклатурою, але не досяг головної цілі – побудови демократичної, самостійної, незалежної Української держави. Саме це зумовило найбільші революційні сплески часів Помаранчевої революції у 2004-2005 та Революції гідності у 2013-2014 роках.

Про це Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич заявив 9 вересня 2014 року в Києві на офіційному відкритті виставки документів Національного архівного фонду "Перемога силою духу", присвяченої 25-й річниці Народного Руху України.

Урядовець вважає, що такі революційні рухи триватимуть, доки Україна не здобуде фактичної незалежності, в українському суспільстві не домінуватимуть національні цінності й не буде проведено глибокого аналізу успіхів та невдач державотворчого процесу, зокрема і 25-річного періоду діяльності Народного Руху України.

«Ми маємо детально проаналізувати і переосмислити досвід успіхів і поразок Народного Руху України, який безперечно зробив величезний внесоку становлення Української держави. Ми повинні уважно, без жодних упереджень, дати оцінку нашим здобуткам та поразкам, щоби наступні періоди державотворення були якомога безболіснішими», - додав Олександр Сич.

Урядовець наголосив на особливій цінності автентичних документів, які розкривають не лише 25-річну діяльність однієї зі знакових українських політичних сил, але й історію українського державотворення.

В рамках заходу було представлено також відеофільм про формування Народного Руху України, а також про перебіг і проведення Установчого з’їзду «Народного Руху України за перебудову».

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"