українська російська англійська
Нацпроект "Чисте місто" оголосив інвесторів по 5-ти містах України
23.12.2013 | 17:49
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Національний проект «Чисте місто» отримав пропозиції від інвесторів щодо 5-ти міст, які виявили бажання взяти участь у реалізації проекту, а саме: будівництві перших в Україні екологічних комплексів із переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Про це 23 грудня повідомив керівник національного проекту Іван Олексієвець.

За його словами, тимчасовою робочою підгрупою, що створена за участю представників Держінвестпроекту, Мінрегіонбуду, Мінекономіки, Мінфіну, Нацкомісії з регулювання ринку житлово-комунальних послуг, Всеукраїнської Екологічної Ліги та міських голів міст-учасників проекту, рекомендовано Держінвестпроекту погодити пропозиції інвесторів із будівництва сміттєпереробних комплексів у Києві, Тернополі, Хмельницькому, Чернівцях та Кіровограді.

«Корпорація «Укрвторресурси» пропонує інвестувати у будівництво сміттєпереробних комплексів у Києві та Чернівцях, ТОВ «ПБ-Інвест» – у Тернополі, ТОВ «Еко-Інжинірінг» – у Хмельницькому та ТОВ «Конлер» – у Кіровограді. Компаніями-партнерами, які мають досвід у сфері переробки ТПВ, будуть провідні міжнародні компанії у сфері поводження з відходами – «VEOLIA Umweltservice GmbH» та українське відділення німецької компанії «REMONDIS» ТОВ «РЕМОНДІС-Україна», - зазначив І.Олексієвець.

Як сказав керівник національного проекту «Чисте місто», одними з основних критеріїв, за якими розглядались пропозиції потенційних інвесторів, були такі: найкоротший термін будівництва та введення в експлуатацію сміттєпереробних комплексів, що забезпечували б перероблення не менше 50% відходів за масою, підтвердження найбільшого досвіду роботи з реалізації аналогічних проектів та найкращі умови інвестування.

«Передбачуваний термін окупності об’єктів у зазначених містах становитиме 7 років. Запланована сума приватних інвестицій для будівництва сміттєпереробного комплексу в Києві потужністю 300 тис. тонн ТПВ на рік становитиме близько 488 млн. гривень, комплексу в Тернополі потужністю 100 тис. тонн ТПВ на рік – більше 241 млн. гривень, у Чернівцях потужністю 100 тис. тонн ТПВ на рік – більше 223 млн. гривень, у Хмельницькому потужністю 100 тис. тонн ТПВ на рік – більше 234 млн. гривень та Кіровограді потужністю 100 тис. тонн ТПВ на рік – 246 млн. гривень», - зауважив І.Олексієвець.

За словами генерального директора корпорації «Укрвторресурси» Андрія Грущинського, важливою передумовою переходу до наступної фази реалізації національного проекту «Чисте місто», а саме проектування та будівництва сміттєпереробних комплексів, є створення законодавчого підґрунтя.

«Протягом декількох років ми ведемо переговори з компаніями – світовими лідерами у галузі сміттєпереробки. Ми вже заключили з ними договори про співпрацю і готові використовувати їх досвід для впровадження проекту в Україні», - зазначив А. Грущинський.

Реалізація національного проекту «Чисте місто» дозволить скоротити більше ніж удвічі обсяги захоронення ТПВ на полігонах та використовувати більше 50% відходів в якості вторинних та енергетичних ресурсів для повторного використання у виробництві та секторі відновлювальної енергії.

Пропозиції інвесторів, які хочуть долучитися до реалізації національного проекту «Чисте місто» у Харкові, Дніпропетровську, Сумах, Полтаві та Вінниці будуть розглянуті на засіданні тимчасової робочої підгрупи з відбору інвесторів 21 січня 2014 року.

Довідково

Національний проект «Чисте місто» реалізовує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами. Він передбачає створення в Україні нових сучасних високотехнологічних комплексів із переробки твердих побутових відходів (ТПВ) у 10 пілотних українських містах.

Національний проект передбачає системне вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища в Україні, перехід на європейську систему переробки ТПВ, зміну законодавчого регулювання поводження з ТПВ та вирішення критичної проблеми забруднення довкілля.

За рішенням міжвідомчої робочої групи для реалізації Національного проекту «Чисте місто», було відібрано такі міста: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Вінниця, Полтава, Кіровоград і Суми.

16 вересня 2013 року національний проект оголосив про початок залучення інвесторів для будівництва в Україні перших 10-ти екологічних комплексів із переробки ТПВ. Прийом заявок від інвесторів відбувався до 12 листопада 2013 року. 22 листопада 2013 р. обрано інвесторів за містами: Київ, Тернопіль, Чернівці, Хмельницький та Кіровоград. До 25 грудня 2013 р. продовжено термін прийняття заявок від інвесторів за містами: Харків, Дніпропетровськ, Суми, Полтава та Вінниця.

версія для друку