українська російська англійська
Голова Дніпропетровської ОДА вручив 25 сучасних слухових апаратів дітям із вадами слуху
25.09.2013 | 17:57
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровщина є єдиним регіоном країни, де створена комплексна система реабілітації дітей з вадами слуху, починаючи від виявлення вродженої глухоти ще в пологових будинках до проведення кохлеарної імплантації та повного відновлення слуху. Робота за цим важливим напрямком продовжується.  Сьогодні голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков вручив 25 цифрових слухових апаратів дітям, що страждають на туговухість.

«Наш Президент Віктор Федорович Янукович говорить, що діти з особливими потребами повинні забезпечуватись особливим умовами. Вони мають отримувати повноцінні реабілітаційні послуги та засоби реабілітації. І саме на це, зокрема, спрямовані нові Соціальні Ініціативи голови держави, – сказав Дмитро Колєсніков. – Сьогодні ще 25 дітей з туговухістю отримують сучасні цифрові слухові апарати, що відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам. Дані апарати дозволяють точно налаштовувати частотні і динамічні характеристики звуку, а також відтворюють мову різної гучності. Все це можна налаштовувати та змінювати в залежності від перебігу лікування дитини та адаптації її до слухового апарату».

Раніше на Дніпропетровщини існувала черга на отримання сучасних слухових апаратів та їх заміну. Це було обумовлено тим, що вони закуповувались виключно Інститутом отоларингології АМН України за рахунок держбюджету. Проте завдяки впровадженню обласної програми «Здоров’я дітей та матерів», цієї проблеми вже нема. Тепер апарати закуповуються й за кошти обласного бюджету, що дозволило повністю ліквідувати чергу. Протягом 2010-2012 років було придбано 526 слухових апаратів, у поточному році – 206.

Крім того, на Дніпропетровщині проводяться складні операції з відновлення слуху абсолютно глухим дітям. Суть таких операцій полягає в тому, що в організм людини вживлюється спеціальний медичний пристрій – кохлеарний імплантат. За допомогою спеціальних електричних імпульсів він стимулює слухові нерви і людина починає чути. Протягом 2010-2012 років у рамках обласної програми було придбано 39 таких імплантів. У цьому році заплановано придбання ще 7 систем кохлеарної імплантації. Це забезпечить 100% потребу поновити слух дітям у ранньому віці.

Для реабілітації дітей з вадами слуху на Дніпропетровщині функціонують спеціальні центри, де діти разом з батьками займаються з логопедами, сурдологами, дефектологами та психологами.

Такі центри працюють на базі Дніпропетровської обласної дитячої лікарні, у Дніпропетровському центрі медико-соціальної реабілітації будинку дитини №1 та у дитячому психоневрологічному санаторії №4.

 

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"