українська російська англійська
У столиці зустрілися роботодавці з низки країн Європи та Центральної Азії
13.09.2013 | 10:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

12 вересня 2013 року у столичному готелі «Хайят Редженсі Київ» відбулася зустріч членів Міжнародної організації роботодавців (МОР) з Європи та Центральної Азії.

На заході, організатором якого виступила Федерація роботодавців України, був присутній Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма.

Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання, пов’язані з інтересами роботодавців в умовах сучасних змін на ринку праці.

Зазначимо, що головна мета діяльності МОР – підтримка бізнесу і федерацій роботодавців, а також сприяння збільшенню їхнього впливу на національному рівні шляхом технічної та інформаційної підтримки, наданням рекомендацій та забезпеченням координації глобальної мережі роботодавців.

Під час свого виступу Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма розповів про основні засади співпраці роботодавців з органами влади у контексті покращення якості підготовки молодих спеціалістів та адаптації їхніх професійних навичок до сучасних вимог на ринку праці.

«На сьогодні можна констатувати факт, що з того часу як ми співпрацюємо з Федерацією роботодавців України, ми отримали партнера, з яким вдається плідно співпрацювати, обговорювати подальші спільні кроки у сфері розвитку освіти і найголовніше – знаходити цілковите взаєморозуміння», – зазначив Євген Суліма.

За його словами, яскравим прикладом ефективності спільної роботи слугує Національна рамка кваліфікацій, яку створено відповідно до потреб сьогоднішньої економіки.

Окрім того, Євген Суліма підкреслив, що на сьогодні представники роботодавців залучені у всі експертні групи, де приймаються рішення щодо надання вищим навчальним закладам ліцензій та акредитацій.

«Ми продовжуємо шукати механізми, які дозволили б гнучко та оперативно реагувати на нові запити економіки нашої країни, що на наш погляд є єдиним можливим стратегічним шляхом розвитку освіти», – поінформував Перший заступник Міністра освіти і науки.

Так, на сьогодні Міністерство освіти і науки активно працює над законопроектом «Про професійну освіту», який покликаний значно модернізувати сучасну систему професійної освіти та підняти її престижність серед молоді.

«Ми також розуміємо, що сьогодні потрібно збільшувати державне замовлення на підготовку фахівців інженерно-технічних спеціальностей, ІТ-фахівців, таким же чином підтримувати і робітничі професії – і цей задум поступово реалізовується», – підкреслив Євген Суліма.

Як зазначив Перший заступник Міністра, відповідно до нового законопроекту, у системі вищої освіти України залишаться лише університети та академії, а усі коледжі, технікуми та інші навчальні заклади, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів – перейдуть до системи професійної освіти. «Тобто це той варіант, коли професійна освіта має стати тим самим гнучким інструментом для роботодавців у контексті якісної кадрової підготовки», – наголосив Євген Суліма.

 

версія для друку
Анонси
27 вересня відбудеться брифінг щодо порядку звільнення військовослужбовців, призваних за мобілізацією
27 вересня Нацдержслужби відбудеться засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
27 вересня Міністр інфраструктури України Володимир Омелян відвідає Сумську область
27 вересня Остап Семерак здійснить виїзд на позапланову перевірку підприємств, які ведуть господарську діяльність у сфері поводження із небезпечними відходами
27 вересня заступник Міністра юстиції Павло Мороз візьме участь у круглому столі на тему "Кому вигідно блокувати антирейдерський законопроект?"
27 вересня відбудеться брифінг щодо поточного стану та перспективи забезпечення ЗС України озброєнням і військовою технікою
27 вересня - брифінг Міністра культури Євгена Нищука щодо плану заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру
27 вересня - прес-конференція на тему "Якісна освіта для дітей і молоді з Криму та Донбасу"
27 вересня прес-конференція щодо питань екологічного кредитування
27 вересня під головуванням заступника Міністра інфраструктури відбудеться конференція, присвячена реалізації проекту Twinning щодо підвищення безпеки перевезення небезпечних вантажів
27 вересня відбудеться засідання колегії Держкомтелерадіо
26 - 27 вересня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук візьме участь у першому засіданні українсько-норвезької Міжурядової комісії