українська російська англійська
Кабінет Міністрів України схвалив Державну програму розвитку внутрішнього виробництва
12.09.2011 | 16:05
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Уряд України спрямує свої дії на активізацію процесів імпортозаміщення. Про це заявив  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи схвалення на засіданні Уряду Державної програми розвитку внутрішнього виробництва.

 За його словами, Програма має на меті підвищити економічну стійкість держави за рахунок розвитку внутрішнього виробництва.

«Ми повинні на повну потужність активізувати процеси імпортозаміщення. Україна має все необхідне для збільшення обсягів власного випуску продукції, яка сьогодні імпортується – це значний природно-ресурсний, виробничий, науково-технічний та трудовий потенціали. Ключовим напрямком економічної політики України є розширення внутрішнього ринку», - сказав Андрій Клюєв.

Ми поєднаємо макроекономічні інструменти, ефективну промислову і аграрну політику, аби модернізувати виробництво¸ стимулювати швидке освоєння сучасних перспективних технологій і технологій майбутнього.

Вступ України до СОТ значно звузив можливості проводити політику протекціонізму по відношенню до вітчизняного виробництва, більш прагматичним стає співробітництво із країнами СНД, серйозні завдання постають перед вітчизняним виробником і у зв’язку із активізацією процесу створення зони вільної торгівлі з ЄС, заявив Перший віце-прем’єр-міністр.

За словами Андрія Клюєва, поряд з високою залежністю української економіки від імпорту енергоносіїв негативний вплив на зовнішньоторговельний баланс країни здійснює імпорт машин, устаткування, механізмів і транспортних засобів, обсяг якого склав у 2010 році 12,7 млрд. дол. США (майже 21%) та імпорт хімічної продукції обсягом 10,1 млрд. дол. США (16,7%). Українська промисловість виявилася неспроможною відвоювати втрачені ринки електричних машин і устаткування (обсяг імпорту - 3,6 млрд. дол.) та протистояти експансії імпортних легкових автомобілів (1,7 млрд. дол.), заявив Андрій Клюєв.

За його словами, сировинний ухил виробничої структури, розрахований переважно на потребу експорту, робить промисловість і всю економіку надзвичайно залежними від кон’юнктури зовнішнього ринку, стримує розвиток внутрішнього ринку і звужує можливості для економічного розвитку України.

Перший віце-прем‘єр-міністр заявив, що потенціал із імпортозаміщення є в усіх галузях. Це, за його словами, стосується і машинобудування, у тому числі – сільськогосподарського, і хімічної та легкої промисловості, виробництва лікарських засобів. Андрій Клюєв також заявив, що значний потенціал для розвитку є в авіаційної промисловості та ОПК. Також Україна зобов’язана за найближчі 10 років суттєво збільшити забезпечення себе енергоносіями власного видобутку, сказав Перший віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, наприкінці липня Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України розробити комплексну програму підтримки експорту та імпортозаміщення. А вже 12 вересня Мінекономрозвитку внесло на розгляд Уряду таку програму, яка отримала назву «Державна програма розвитку внутрішнього виробництва». Перший етап реалізації Програми розрахований на період 2012-2015 років.

 

версія для друку
Анонси
17 грудня - перевірка на благонадійність кандидатів на зайняття посад Директора та заступників Державного бюро розслідувань
16 грудня у Києві відкриють вуличну фотовиставку, присвячену Ервіну Ібрагімову та життю кримськотатарської спільноти на окупованому півострові
16 грудня представники влади і ЗМІ обговорять практичні кроки реалізації реформи комунальних газет
15 грудня в АМКУ обговорять питання розвитку конкуренції на ринках електричної енергії
12 грудня у Мінрегіоні відбудеться погоджувальна нарада з обговорення пропозицій до законопроекту щодо вимог до будівель, споруд та будівельних виробів
12 грудня Лілія Гриневич візьме участь у прес-брифінгу "Підсумки Року англійської мови в Україні"
12 грудня - конференція "Досягнення та уроки: міжнародні закупівлі ліків 2015-2016 року"
14 грудня відбудеться оголошення результатів роботи Міністерства юстиції України у 2016 році
12 грудня - підсумкова конференція конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році
11 грудня українські військові у складі ЛИТПОЛУКРБРИГ візьмуть участь у навчанні "Common Challenge - 16"
11 грудня відбудеться благодійний захід "Рука допомоги" з метою підтримки дітей з родин політв'язнів у Криму
9-10 грудня в Києві відбудеться міжнародна конференція "Актуальні проблеми сучасної олімпійської освіти"