українська російська англійська
Вже у листопаді Дніпропетровщина матиме єдиний інформаційний портал навчальних закладів
14.07.2011 | 12:41
Дніпропетровська ОДА

За ініціативи голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула в рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» в області розпочинається реалізація проекту «Дніпропетровська обласна освітня мережа». У рамках цього проекту буде створено інформаційний портал, який складатиметься з інформаційних баз кожного навчального закладу та районних, міських управлінь і відділів освіти.

Проект «Дніпропетровська обласна освітня мережа» передбачає створення єдиної інформаційно-аналітичної бази установ і закладів освіти на основі програмного комплексу «КУРС: Освіта», що забезпечить повну автоматизацію управлінської діяльності та  навчального процесу.

Інформаційний портал дозволить створити єдину систему збору, обробки, аналізу та зберігання інформації про кадровий та учнівський склад шкіл; відомості про батьків або опікунів; дисципліни; навчальний план, навантаження кожного педагога. Здійснюватись ця робота буде через заповнення баз даних, внесення інформації та підготовку обов’язкових звітів установами та освітніми закладами, які будуть виконуватися в області одночасно й у автоматичному режимі.

 «Формування сильного інформаційного простору є основою конкурентоспроможності Дніпропетровщини на всеукраїнському і міжнародному рівні. І реалізовуватись ця система має насамперед через освітню галузь», – вважає голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Вже у листопаді 2011 року наша область матиме єдину інформаційну освітню мережу, яка поєднає всі загальноосвітні заклади нашого регіону. А саме, до першого вересня будуть створені електронні бази навчальних кабінетів; переліки учнів і шкільного персоналу та розраховано погодинне навантаження. У вересні-жовтні згідно з діючим законодавством, будуть сформовані електронні інтерактивні державні статистичні звіти. А в жовтні-листопаді розпочнеться робота із електронними класними журналами та щоденниками.

«Сьогодні, коли ми маємо більше тисячі загальноосвітніх закладів, «паперова» система управління стає неефективною. Розвиток якісної освіти можливий лише за умови інтенсивного запровадження інформаційних технологій у систему управління. Тому завдяки створеній інформаційній базі ми зможемо оперативно відслідковувати та аналізувати за безліччю параметрів стан освітньої галузі й ситуацію у кожній школі. Ця інформаційна база даватиме повне уявлення про тенденції в організації навчального процесу», зазначила заступник голови ОДА Марія Пустова.

 

Довідка:

У регіональному проекті «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» акцентується увага на створенні в області Єдиного інформаційного освітнього простору.

За дорученням губернатора Олександра Вілкула розроблені заходи зі створення Єдиного інформаційно-освітнього простору, і покроково розпочата їх реалізація.

У березні 2011 року відкрито Єдиний освітній центр, робота якого дозволить об’єднати управлінську та науково-методичну роботу на рівні регіону та створити єдиний інформаційно-освітній простір області. Центр освіти забезпечить якісне функціонування освітньої мережі інтернет-сайтів установ і закладів освіти.

У рамках регіонального проекту в травні цього року впроваджено проект «Дніпропетровська обласна освітня мережа» (http://dp.isuo.org/). Упродовж травня – червня 2011 року організовано навчання керівників установ і закладів освіти та спеціалістів, відповідальних за впровадження вказаного проекту. Проведено 11 семінарів як на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, так і на базі районних і міських відділів освіти.

Комплекс "КУРС: Освіта" - єдиний інформаційний освітній простір регіону, який має три рівні:

Базовий рівень - «КУРС: Школа» (школи, ліцеї, гімназії, інтернати),

Середній рівень - «КУРС +» (районні, міські відділи освіти),

Верхній рівень - «КУРС: Освіта».

Передача даних між базовим та верхнім рівнем забезпечується як за допомогою мережі Інтернет, так і (за його відсутністю) за допомогою інформаційних носіїв (флеш-картки, компакт-диски тощо).

Наявність постійного доступу до мережі Інтернет на об'єктах базового рівня не обов'язкова, система сама оновлює дані в автоматичному режимі на верхньому рівні за спеціальним протоколом

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії