українська російська англійська
Пропонується спростити процедуру банкрутства
18.05.2011 | 16:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України схвалив проект закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» на своєму засіданні 18 травня ц.р. Цей важливий документ підготовлено на виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». До розробки законопроекту долучилися фахівці - правознавці, представники центральних органів виконавчої влади, а також представники таких міжнародних інституцій як Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація.     

Законопроект  визначає умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, застосування  ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів. Закон також передбачає зменшення тривалості процедур банкрутства, а також запроваджує механізм визнання рішення іноземного суду у справах про неплатоспроможність (банкрутство).

Проект закону спрямовано на приведення інституту відновлення платоспроможності у відповідність до сучасних умов, на поліпшення регуляторного середовища України та рейтингових показників у дослідженні Світового Банку і Міжнародної корпорації «Ведення бізнесу».    

Норми проекту закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» повністю відповідають Плану заходів щодо виконання у 2010 році Загальнодержавної програми адаптації вітчизняного законодавства до законодавства Європейського Союзу, затвердженого урядовим розпорядженням № 1196-р 9 червня 2010 року.

За висновком експертів вітчизняного Міністерства економіки, застосування норм проекту Закону забезпечить вжиття своєчасних і більш ефективних заходів щодо відновлення платоспроможності підприємств, зокрема, дозволить скоротити  вартість та зменшити тривалість процедури банкрутства, суттєво підвищити коефіцієнт стягнення і як наслідок, поліпшити загальну соціально-економічну ситуацію в країні в цілому.          

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"