українська російська англійська
Пропонується спростити процедуру банкрутства
18.05.2011 | 16:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України схвалив проект закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» на своєму засіданні 18 травня ц.р. Цей важливий документ підготовлено на виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». До розробки законопроекту долучилися фахівці - правознавці, представники центральних органів виконавчої влади, а також представники таких міжнародних інституцій як Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація.     

Законопроект  визначає умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, застосування  ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів. Закон також передбачає зменшення тривалості процедур банкрутства, а також запроваджує механізм визнання рішення іноземного суду у справах про неплатоспроможність (банкрутство).

Проект закону спрямовано на приведення інституту відновлення платоспроможності у відповідність до сучасних умов, на поліпшення регуляторного середовища України та рейтингових показників у дослідженні Світового Банку і Міжнародної корпорації «Ведення бізнесу».    

Норми проекту закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» повністю відповідають Плану заходів щодо виконання у 2010 році Загальнодержавної програми адаптації вітчизняного законодавства до законодавства Європейського Союзу, затвердженого урядовим розпорядженням № 1196-р 9 червня 2010 року.

За висновком експертів вітчизняного Міністерства економіки, застосування норм проекту Закону забезпечить вжиття своєчасних і більш ефективних заходів щодо відновлення платоспроможності підприємств, зокрема, дозволить скоротити  вартість та зменшити тривалість процедури банкрутства, суттєво підвищити коефіцієнт стягнення і як наслідок, поліпшити загальну соціально-економічну ситуацію в країні в цілому.          

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях